Oğlum oyun olanlarında durmuyor

gulcinozden soruyor: 2

daha yeni avm den geldim.oğlumu yarım saatliği oyun alanına bıraktım.herkesin bildiği şeyler var top havuzu,kaydırak,sallanan atlar falan.normalde dışardaki parklara bayılır ama böyle yerlere zaten pek istekli girmiyor.girse bile alan içindeki ablayı görünce çıkmak istiyo veya benide içeri çağırıyor.1 ay öncede bi kreş deneyimimiz olmuştu benimle dahi durmamıştı.belki gittiğimiz kreşe ısınamadı dedim başka bi yere götürdüm orda da hastanede yaptığı gibi çıkmak için son ses ağladı.annemde 2 gece kaldığı olurdu doğduğundan beri alışık olduğu için.en son bıraktığımda annemde durmadı.
biraz ortamlara alışık olsun,bensiz oyalanmayı bilsin,oyun ortamlarından zevk alsın istiyorum.
ne yapabilirim oğlumu nasıl alıştırabilirim.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


fistikcik

Oğlunuz AVM oyun alanlarını sevmemekte haklıdır belki... Dışarıda olması, parkta oynması elbette çok daha iyi. Değil 21 aylık bir bebek, bir yetişkin bile tanımadığı ortamı ve kişileri yabancılar. Yeni ortam ve yüzlere alışmasının zaman alması, alışıncaya kadar sizi yanında istemesi, tanımadığı kişileri yabancılaması ve istememesi çok normal.

Geçenlerde Renkli Ada'ya gittik. Çok hoş bir bahçeleri var, bahçede salıncak, kaydırak mevcut, İçeride oyun odası var. Çok tatlı bir genç hanım oyun ablası olarak çocuklarla ilgileniyor. Kızımın alışması yarım saat sürdü. Bu yarım saat boyunca hep beni yanında istedi. Yanımdaki arkadaşım ve oyun ablası ile tüm binayı dolaştılar, her kattan bana el salladırlar. Bunu yapmalarındaki amaç anneden biraz uzaklaşılsa bile endişe edilecek bir durum olmadığını, anneyi her istediğinde görebileceğini ona göstermekti. Tüm bu aşamlardan sonra kızım alıştı ve ablayla oyun oynamaya başladı.

Bu yüzden oğlunuza zaman tanıyın. Alışana kadar yanında olun. İlk seferde alışması mümkün olmayabilir, bilmediği bir yer onun için güvensizlik demek çünlkü. Sık sık gittiğiniz bir yer olursa alışması daha kolay olur.


gulcinozden

benim korkum bu şekilde devam edip,sadece anneye bağımlı bi çocuk olması.ilerki zamanlarda arkadaşları oyun oynarken,eğlenirken onun derdi ben olmıyım istiyorum.dediğiniz gibi beklentim şu an için fazla olabilir.zamanla gelişicek bi durum sanırımCevaplamak için Üye ol