park yatağın içine yatak

busraa soruyor: 6

park yatağımızın içine yatak alacağız, çok çeşitli yataklar var piyasada.Kalınlığı ne olmalı, sertliği nasıl olmalı..Siz ne kullanıyorsunuz?

Satmayı düşüneniz varsa Ankara'dan ikinci el almayı da düşünebilirim.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


busraa

ikea'daki bu yatağı kullananınız var mı?Çok mu incedir acaba?


busraa

..


aysesat

ince yataklar park yatağın üst kısmını kullanırken iyi oluyor..derinliği ortalama oluyor fakat bebek 6-7 aydan itibaren ayağa kalkmak istiyor dolayısıyla yatağı aşağı indirmek gerekiyor.
yatak ince olursa altına başka kalın bir yatak gerekiyor.çok çukur oluyor dibi olmazsa altında yükselten bir şey.

bu sorunu ben yaşadım ve oğlum yatmak istemedi.8 aydan sonra başka yatak aldık,rafa kaldırdık herşeyi
ince yatağın altına aynı boyda sünger kestirirseniz olabilir ama
yani baştan karyola döşeği almanızı tavsiye ederim
yani baştan bebek alt katta yatsın derim,
sevgiler


Ozlemdoruk

yaa ben de kızıma küçük bi beşik almıştım. sığmıyo şimdi içine. değiştiricem ama ne alıcam hiç bilmiyorum. odasında yatırmak istemiyorum bu kış. benim yatak odama park yatak gibi bişey mi alsam diye düşünüyorum. ya da başka çözüm önerisi varsa dinlerim..


adakizinguncesi

ben kızımı doğumundan 3 aya kadar beşikte yatırdım. mothercare den aldığım. şimdi 7. aya geldik , 3 aydan şimdiye kadar park yatakta yatırdım. ama aysesat2ınd ediği gibi bebek  kalkmak istediğinde tehlikeli olabiliyor. geceleri çok sık emdiği için ben yanımdan ayırmadım halen 4 5 defa kalkıyorum ve bu yuzden yan odaya gitmek istemiyorum. ayrıca odasındaki yatagı 90*190 lık yataklardan aldım ( ki iyii oyle almısım çalısmaya baslayınca yatılı bakıcı aldık o yatıyor şimdilik)
memeden kelince ya da park yatakta alt kata indiğinde sorun olursa odasına geçicem.
bu arada park yatagın içinne 7 8 cm kalınlığında park yatak içine koyulan yataklardan almıstım , eminönü havuzlu handa en uyguna bulmustum. mağazarda daha pahalı....
ama aşağı indirince daha kalın gerekiyor bence de...


busraa

Kısa sürede içine sığmayacağından  küçük beşiği tercih etmedik; direkt park yatakla başlayalım dedik biz.Şimdi park yatağı yatağımın yanına koydum.Bir yandan çocuk odası da hazırlıyoruz.Onu da odamız küçük olduğu için tam takım almayacağız, gardırobu ve ayak ucundaki komodinleri kalkınca büyüyen karyola almayı düşünüyoruz.Aslında ben park yatağın alt katını yatması için kullanmam, 8 aylık olunca karyolasına geçiririm diye düşünüyorum. Ama odayı ayırmak için erken mi olur, gece uyanmalarımız nasıl olur onu bilemiyorum.

Alt kata indirmem gerekirse yatağı süngerle desteklemek iyi fikir olabilir.Baştan üst kata kalın yatak kullansam da  bebek oturmaya başlayınca alt kata geçmek gerekir sanırım. Cevaplamak için Üye ol