Doğum sonrası..Hemoroid problemi.

candanimer soruyor: 5

Hamilelik öncesi basit bir hemoroidim vardı.Hamilelik esnasında hiç bir problem yaşamadım.Normal doğum sonrası hemoroid arttı.Kızımı emzirirken dahi rahat oturamıyorum.Ne yapmalıyım.Doktora mı görünsem.Doğal nasıl geçer?Pamuk ile zeytinyağı,çörekotu yağı koydum,faydası olmadı.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


hilal_mehmet

bendede vardı aynı sorun genel cerraha gittim doğumdan sonra olabileceğini söyledi bende normal doğum yapmıstım iki tane krem verdi süte geçtiği için  ağrı kesiciyi kullanmadım o acıyı çektim ama çok şükür geçti şimdi hiçbir sorunum yok.


candanimer

Arkadaşlar bilgilerinize çok teşekkür ederim.Yaşayanlarla konuşmak çok güzelmiş.Yaşamayan bilemiyor cidden.Doğum anında çekilen sancıyı unutturuyor bu durum.Rahat uturamamak pek zor.Dediklerinizi acil uygulayacağım.


merve_furkan

geçmiş olsun arkadaşım ben o acıyı aylarca çektim çekindim dr.e gitmeye kendımce hemoroıd dedım ama dr gittiğimde sadece çatlak oldugunu söyledi ve t ek çaresi sıcak suda oturmak 2 günde geçtiğini göreceksın.kolay gelsın.


hamzaozgee

doğum yaptım 1,5 ay oldu aynı sorunlar bende de var  doktora gittim verdikleri ilaçların hiç biri fayda etmedi doğal çözümlerden kayısı suyu iyi gelir dediler denedim bebeğim ishal oldu ne yapacağımı bilmiyorum sırf tuvaletim gelecek diye yemek yemeyi istemiyorum sürekli kan, cok zorlanıyorum :(oko

3 gün önce doğum yaptım , normal doğum yapabilmek için çok uğraştım, ilk doğumum sezaryandı.

Çok fazla dikişim var ama hemoroid o kadar canımı acıtıyor ki dikişler yanında hiç bir şey.

Kortos krem, protolog fitil kullanıyorum ama henuz bir faydasını göremedim. Dikişler mikrop kapmasın diye sıcak su banyosu yapamıyorum, şimdilik günü kurtarmaya çalışıyorum ama kalıcı bir tedavisi var mıdır bu işin? Sihirli bir değnek falan varsa, bilen?
Cevaplamak için Üye ol