6.5 aylik kızım çok huysuz

miray17 soruyor: 3

Merhaba arkadaslar Aranıza yeni katildim 12 sene sonra çok şükür sağlıklı bir kızım oldu.hem tecrubesizlik hem yanliz büyütme hemde geçen zamanın verdiği rahatlığın üstüne akıllı tatlı bi o kadar da huysuz miz miz güleç yüzlü ama mutsuz bir kızım var.gün içerisinde sürekli kucakta ve kimsede durmuyor.sürekli beni istiyor göremezsem içli içli ağlıyor nefessiz kalana kadar.oyun oynamaktan yere yatarak oynamaktan oturmaktan çok çabuk sıkılıyor. Memede uyuyor.sadece benimle oynarken mutlu.eşimde yardımcı olmaya çalışıyor ama onda da durmuyor çabuk sıkılıp beni istiyor.

Hicbirseye adapte olamaz oldum.çok yoruldum.daha önceden yazan annelerin durumunu okudum.inşallah okuyorsunuzdur yazdıklarımı. Neler değişti bebeklerini büyüdükçe huyları değişimi merak ediyorum bende.ne zaman düzelecek güzel kızımın huyu,hep böyle mi olacak.ne yapmalıyım.?

Çalışan bir anneyim 2 ay sonra ise başlayacağım. Tanıdık biri bakcam kızıma. Onlardan durmayacak diye korkuyorum.akıl verin tecrübeli anneler.ne yapmalıyım? ????

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


annesininnecesiii

hep mi boyleydi yeni mi basladi huzursuzluk


seyircikoltugu

Merhaba, bu gibi durumları birçok anne yaşıyor ben de yaşadım. Oğlum hem kolik, hem 11 ay reflüsü olan, hem de ciddi uyku problemi olan bir bebekti (şimdi 21 aylık). Ama zamanla hepsi yerine oturuyor. Size olan ihtiyacı, güveni çok normal. Oyunlardan sıkılması, sürekli kucak istemesi de normal. Bir süre sonra bu azalacak ve kucağa bile gelmek istemeyecek. Oyuncaklarla hayalimizdeki gibi dakikalarca oynamaları için hala zaman var bence, oğlum da 5-10 dakika sonra sıkılıp bırakıyor çünkü çok meraklı olduklarından akılları başka şeye kayabiliyor. Endişe etmeyin, sabredin.

Ben bebeğime kendim bakıyorum ama nacizane tavsiyem siz işe başlamadan o kişi yavaş yavaş kendini bebeğe alıştırsın, onla vakit geçirsin. Oğlumu zaman zaman günübirlik babaanneye bırakıyorum ve onun evine, ortamına alışmasını sağladım. Şimdi onla beraberken hiç sorun yaşanmıyor. 


derya275

Cocugunun huzursuzlugunu en iyi siz anlarsiniz hastaliktanmi yada baska nedenlerdenmi benim buyuk kizimda cok huysuzdu zamanla duzeldi devamli kucak isterdi tuvalete giremezdim kapida bas bas bagirirdi simdi alisti zamanla iletisiminiz arttikca duzelir merak etmeyin simdi 2.kizimda ayni tuvalete giriyom kapiya vuruto kut kut kimsede durmaz allah nasip ederse mayis gibi is basi yapcam nasil yapcam bilmiyorum ayni durum bizdede var babalarindada durmuyorlaCevaplamak için Üye ol