neden gece sık uyanıyır?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


iflah_olmaz

offff offf diyorum o zaman.kaç yaşında uyucaklar peki yavvvvv 3-4????


iflah_olmaz

benimki uyumayan buna alışsam iyi olcakkk


aslibulut

slm kızlar.meğer benim gibi sıkıntı çeken anneler de varmış:)benim oğlum 9.5 aylık.gündüz beslenmesi gayet güzel.hala anne sütü de alıyor.gece korkunç ama.baya direndim tahıllı gece maması vermeyeyim diye ama artık uykusuzluk canıma tak etti.10 gibi gece uykusuna yatıyor.11.30 civarı uyanıyor ve böyle saatbaşı kalkıyor.hatta 6dan sonra yarım saatte bir kalkıyor 7de de tamamen uyanıyor.ve ben uykusuz halde işe gidiyorum.bünyem kaldıramıyor ki ben önceden öğlen 12lere kadar uyuyan bir uyku sevdalısıydım.her sorduğum anne doymuyodur dedi.gece üşenmeden 1 gibi kalkıp gece maması hazırlayıp yedirdim üstüne de bir güzel emzirdim dün gece ilk defa.bu seferde saat başı değil 2 saate bir kalktı:)bu da bi gelişmedir.doktorumuz bu olayın açlıkla ilgisi olmadığını, bebeğimin bir MEMEKOLİK olduğunu söyledi.sigara bağımlılığı gibi meme bağımlısı olmuş.gece 1 kez kalkması gerek, sen çok alıştırmışsın disiplini kendi yöntemlerinle vermen gerek yoksa mahvolursun dedi.bebeğim uyurken bile beni özlüyomuş, memeyi alınca da anneciğim yanımda diye rahatlıyomuş.zaten 2 fırt çekiyo poposunu dönüyo yatıyo.zor bir durum yani daha çaresini bulamadım.


iflah_olmaz

aha benim durumum.meme prop deniliyo bu olaya.netcez peki yavvvv


CokBilmis

Gece meme vermeyeceksiniz. Bu kadar basit :)
iflah_olmaz

AMA BENİM BEBEM %90 GECE EMİYOR.EĞER GECEYİ VERMEZSEM MEMDEN KESİLİR:-((NE ETCEMM BACILARRR:-((


CokBilmis

Ek gıdaya geçtiniz mi?


iflah_olmaz

EVET 6.AYI BİTİNCE GEÇTİK.ŞU AN 6.5 AYLIK.aslibulut

gece emzirmezsem uyumuyor ve kıyameti koparıyor.su vereyim dedim iyice çıldırdı:)nasıl uyutacağız peki sadece emerek uyuyan bebeği.ninni, şarkı söylemek, saç okşamak vs bizde asla işe yaramıyor.

 


CokBilmis

Düşünün ki hastalandınız, ilaç kullanıyorsunuz ve bebeğinizi emziremiyorsunuz. Nasıl uyutacaksınız bebeğinizi?

Gece boyu kesintisiz uyuması gelişimi açısındna önemli. Meme ile uyumayı alışkanlık haline getirmesini engellemeyerek hem kendinizi hem de bebeğinizi yorduğunuzu düşünüyorum ben. Gerçi benim görüşümün aksine, bebeği sürekli memede uyutmanın onun psikolojisi açısından sağlıklı olduğunu düşünenler de var. Ama ben kendi kendine uyumayı başaran çocuğun kendi güveninin gelişeceğini düşünüyorum.

9. ayında bir bebek 10 saat kesintisiz uyuyabilir. Uyumasa bile en azından tüm geceyi beslenmeden geçiremlidir. Biz gece uyanıp yemek yiyor muyuz? Onların sindirim sistemlerinin de artık bizimkilerden bir farkı kalmıyor 9. aylarında. Gece yemek yemek fiziken sağlıklı değildir.

Eğer birkaç gün gece boyu meme ermez ve her seferinde "Karanlık, gece, herkes uyuyor, memeler de uyuyor" gibi açıklamalarda bulunursanız, anlayacaktır.Cevaplamak için Üye ol