çok su içmek

beyaz soruyor: 6

kızım günde 2 litre su içiyor,şeker hastalığı yok.neden olabilir,başka kimsede varmı böyle bir sorun?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


burcaksahin

Sorun mu iyi birsey mi bilmiyorum. Drmuza sormestum gerci biz sizden kucuguz ama kilosunun 10 da 1 i civari normaldir, 1,5-2 lt olursa (amma genis aralikmis) konusalim demisti. Bence doktorunuza danisin derim.


burcaksahin

Damisin derken endiselenilecek birsey yoktur insallah manasinda fikrini alin demek istedim


asna

Benim 2 nurmarada böyle ya, yok icsin bisey degil de, su ile karnini sisirip yemek  yemek istemiyor bu sefer... cok hareketli bir cocuk, bilemiyorum, belki ihtiyaci var ama ben de cok merak ediyorum baska bir sebebi olup olmadigini.


fulyaakdemir

benim oğlumda 19 aylık buara inanılmaz su içiyor bir lokma yiyiyor ondan sonra şişene kadar su içiyor doktoru bu aylarda suya çok düşkün oluyorlar dediği için çok endişelenmedim ben


beyaz

cevaplar için teşekkürler,doktorlar kanda bir iki maddeye bakmışlardı sorun yoktu ama sadece gece uyurken bile 1,5 litre su içince endişelendim bende.iştahsızlık da var tabi,hele tuvalet eğitimi imkansız bu durumda.


hacew

acaba şekersiz şeker hastalığı (diiyabetes incipitüs) testi yaptırdınız mı ? benim kızın 15 aylık benim kide çok su içiyor ben bu hastalıktan şüpelendim çünkü aynı rahatsızlık bende de var.çok fazla suiçmeye başlayınca aşırı endişelendim.hemen çocuk endokrinoloji bölümüne gittik.testlerini yaptırdık.çok şükür değilmiş.
çok su içip bi okadar çiş yapıyorsa  ve ailede benzer bi hastalık varsa araştırın derim.ama bu testler çok eziyetli geçiyor.uzun süre çocuk susuz bırakılıyor.o saatler geçmek bilmedi.inanın çok üzüldük ve çok sıkıntı çektik.
Allah kimseye yaşatmasınCevaplamak için Üye ol