ilk hamileliği ikiz olan var mı?

fatmacansarisac soruyor: 3

daha bi tanesiyle nasıl baş edeceğini bilemezken iki tane birden haberini alınca çok ürktüm ama çok güzel bi duyguydu :)

şuanda 5 aylık ikiside karnımda ve doğuma gitgide yaklaşıyorum :S
çift yumurta ikizleri genelde sezeryan mı oluyo yoksa normal doğum yapanlarda oluyo mu?
genelde ne kadarlık doğuyorlar? mesela konuştuğum bi bayan 31 haftalık doğurmuş ikizlerini çok da sağlıklılarmış :S ortalama doğum haftası kaçıncı hafta oluyo?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ozlemunlu

merhaba benmde ilk hamileliğim çift yumurta ikizi. ben 33 haftalık doğum yaptım.sezaryen oldu.3 gün küvezde kaldılar.2 şer kilo doğdular.şimdi 2 yaşındalar.tabiiki ikisine tek başına bakmak çok zor.ama çokgüzel duygu bi de hamileyken 2 tane canlıyı taşımak daha da güzel duygu veriyor.büyüdkçe zorlukları artıyor.Allah herkese kolaylık ve sabırversin.


zeyfe

merhaba

ben ilk ve tek hamileğimde ikiz bebek sahibi oldum. Normal doğum çok istememe rağmen hem ikiz gebelik hem de tüp bebek olduğu için doktorum riske atmak istemedi 36. haftada epidural sezeryanla doğum yaptım. 2500gr civarı doğdular, çok sağlıklılardı maşallah :)) Normal doğum yapan da çok duydum neden olmasın, kendinizi erken olacak, sezeryan olacak diye şartlandırmayın. Zamanında ve normal de olabilir.

Çoğu gitmiş azı kalmış bebeklerinizi yakında kucağınıza alacaksınız inşallah :)) hayırlı doğumlar diliyorum.


leylalperzeynep

benim de ilk hamileleiğim ikizdi fakat 5. ayında birini kaybettik. gelişimini tamamlayamadığı için karnımda öldü. çok isremiştim ikiz olmasını. ama allah zeynebime sağlık versin. o benim için direnç kaynağı oldu. ama bizim aile de ikiz çok fazla. doktorum ikinci hamileliğimin de yüzde 90 ikiz olacağını söylemişti.Cevaplamak için Üye ol