Hem anne sütü hem diğer sütler?

voguefash soruyor: 6

Merhaba bebeğimi hala gece ve gündüz emziriyorum. Kahvaltısının yanında içecek olarak süt vermeyi düşündüm. Ama normal inek sütü mü yoksa devam sütü mü vermeliyim kafam karıştı. Keçi sütünü sevmedi. Diğerlerini denemedim henüz. Sizce normal günlük inek sütü mü tercih etmeliyim yoksa pınarın devam sütleri var 1 yaş üstü için onlardan mı denemeliyim?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


emineaslihan

bağda bahçede gezen her otu tadan inekler maalesef geçmişte kaldı bence devam sütü daha iyi, ben en azından öyle yapmayı düşünüyorum. 


ayazlali

Zaten emziriyorsaniz neden başka süt vermek istiyorsunuz? Peynir, yoğurt, kefir verin. En azından ben öyle yapıyorum, su veriyorum içecek olarak.


voguefash

Belli bir süreden sonra anne sütündeki kalsiyum azalıyormuş. Peyniri sevmiyor çok nadir yiyor genelde çıkartıyor ağzından denemediğim çeşidi kalmadı. Yoğurdunu da kahvaltıda değil de öğlen veya akşam menüsünde veriyorum. Kefiri henüz denemedim. Suyu zaten içiyor ama yararı olacaksa devam sütünün vs o yüzden vermeyi düşünüyorum


derya275

Bebekler inek sutune alistimi eger kisitlanmazsa cok fazla icebiliyor genelde gozlemlerim bu sekilde bencede illa sut diye diretmeyin peynir kefir yogurt kafidir sut ile ilgili o kadar arastirma varki inek sutu ile ilgili benim kizimda iciyor ama peynirini yogurdunuda yiyor biz 12 ayimiza kadar devam sutu ictik o kendi istegi ile birakti sonra inek sutu verdim aksamlari yatarken bir kac ay verdim simdi ara sira ne bilim bazen kahvalti ile bazen meyvesinin yaninda 


derya275

Icibiliyosa devam sutu verin


zehrashn

ayranda bir diger secenek :)Cevaplamak için Üye ol