Ted mi,bahcesehir mi

Denizdenizdeniz soruyor: 10

denizli ted ve bahcesehir kolejlerinden hangisi daha iyidir,bahcesehirdeki digital eğitimin olumsuz etkileri var midir,yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


guta

Merhaba. Maalesef Ted konusunda hiçbir bilgim yok. Ama Bahçeşehir konusundaki endişeniz hakkında yazabilirim. Dijital eğitim tamamen reklam amaçlı, zannetmeyin ki çocuklar sürekli ipad ellerinde ders yapıyor. Bize ipad aldırdılar, inanın bir senede belki en fazla 3 kere kullanmışlardır, o da göstermelik bir şey zaten. Akıllı tahta kullanıyorlar. Bir de haftasonu ödevinde ipad den ya da telefondan ingilizce bir ödev oluyor ama bu genelde her okulda var, yararlı bir şey. Dijital kısmına hiç takılmadan her iki okulu karşılaştırın bence :)guta

Biz anaokuluna gitmedik, ilkokul kısmı hakkında bilgim var. O yüzden sizi yanıltmak istemem. İlkokulundan da memnun kalmadık, değiştirdik okulunu. Ben her koşulda ted i tercih ederdim sanırım. Bahçeşehir de göstermelik çok fazla şey var. İçine girince boş olduğunu anlıyor insan.


london

bahcesehırmı asla asla


Denizdenizdeniz

Neden öyle dediğinizi,ne gibi sıkıntılar yaşadığınızı öğrenebilir miyim mümkünse..london

BAHCESEHIR ın sahıbı bakanlardan olusan bır grup.enver yucel degıl.cok subelı okullar asla tercıh edılmemelı.cok subelı okul demek ozensız ve ucuz ogretmenerın alındıgı okul demektır.kızımı ılkokul 1e verıp 2 ay sonra alanlardanım.cok saatlı ıngılızce egıtımı dogru degıl sonradan bunu elestırdıgımde hep cark eden cevaplar aldık.cıft dıllı egıtım yada dunya okulu gıbı gelgel reklamlara ınanmamanızı tavsıye ederım.yasayıp gormek lazım.devlet okullarından emeklı olacak ogretmenlerı topluyorlar.

okul acılıyor bırde bakıyorsunuzkı5 sube acılmıs besıde 60 yasında anane gıbı sabır sınırları bıtmıs ogretmenler.cocuklar sınıftakı bagırıp cagırmalardan bunalıma gırıyorlar egıtımı reddedıyorlar.
genc dınamık ogretmenlerı pahalı bulup almıyor bu tıp okullar.ıngılızce desenız egıtım sertıfkası sorulmuyor.toplama turk ogretmenler yes demekten acizler.natıve dedıklerı ıse yurt dısından gelen sertıfıkasız ıscı kızları...2 bın tl denfazla maas vermedıklerı ıcın halıyle kalıfıye ogretmenler onlara gıtmıyor.emeklı ogretmen secmelerının sebebıde bu..velıler hep magdur...psıkolog bolumu tam bır rezıllık.cocuk doven rehberlıkcı gordum ben orada.sube belırtmeme gerek yok hepsı aynı kalıp cunku.cocugunuz kıymetlıyse bol subelı mantar gıbı cogalan okullara vermeyınız.yok canım dersenız sıze benım gıbı yasayarak ogrenırsınız cocugunuz heba olur.ayrıca 4 yasındakı cocugunuz ıcın buyuk kurumsal okul aramak yerıne mınık bır ana okulunda 6 yasa dek beklemenız en guzelı.bahcelı cıvıl cıvıl bır ortada dısıplınsız rahat bır ortamda getırın cocugunuzu 6 yasına.ılkokul 1 e geldıgınde ıse ben yabancı tedrısatlı okulu tercıh etmenızı onerırım.avrupa yakasında ulusda kanada ılkokulu gıbı yada anadolu yakasında keystone ınternatıonal gıbı..
ıkısıde 32 bın tl.yabancı tedrısatlı okulların 50 bın e ustu oldugu dusunulecek olursa hıc de pahalı degıller ve bahcesehırle aynı fıyattalar.yabancı dıle ılkokulda baslamanız hıc de gec degıldır.kolay gelsın.


london

denızlıde oturdugunuzu sımdı fak ettım.oradakı okullar hakkında bır bılgım yok ama yınede ted e yollayacaksanız ılkokul 1 e dek rahat bır anaokulunda zaman gecırsın ufaklık.

saygılar


london

dıjıtal egıtım dedıklerı dogru degıldır.bızlere ıpad aldırıp yanı satıp daha sonra ogretmenın ıpad kullanmayı bılmedıgı ıcın kullanmayı reddettı ustelık dıjıtal egıtım odevı ıpadle vermek gayretı ama onuda beceremıyorlar.okul acılmasına yakın 2000 tl degerınde kıtap kıtı satıyorlar sıze ıcındekını gormeden.sonra kutu adrese gelıyor 79 kıtap yuzde 90 ı hıkaye kıtabı.yanı bahcesehır yayınevı depoları bosaltıp sıze satıyor bune deyıncede ee evde okutursunuz dıye cevap verıp alay edıyorlar.

ah ah daha ne anlatayım..catladım sız catlamayın.._Isil_

Denizli hakkında fikrim yok, kızım Ankara Bahçeşehir 1. Sınıfa başladı, anasınıfını da orda okudu. İstanbul'daki birkaç Şubesine Gönderen Arkadaşlarım da var. Anasınıfından biz memnunduk ilkokulu bu sene göreceğiz.bizde 4 şube var en tecrübeli ogretmen 10 yıllık digerleri 3-5 yıllık. Anasınıfındaki native speaker 10 yıllık öğretmendi turk ogretmen 3 yıllıktı. Kıyafet ve Kitaplar Pahalı ve 1. Sınıfta cogu hikaye kitabı.gecen sene 1.sınıfa Gönderen Arkadaşlarım iPad'i çok kullanmadıklarını okuma ödevi için kullandıklarını söyledi bu sene de cok farklı olacağını sanmıyorum.

Ing ders saati çoğu özel okuldan fazla, ilkokulda haftada 16 saat. Ted'e aldı bir arkadasım bu sene ve ing eğitimlerinin Hakkını vermek lazım cok iyi öğretmişler dedi. Ankara'da ted'in anasınıfı Pahalı o yuzden genelde 2. Sınıfta sınavla geçiyor genelde cocuklar.


silky

Benim kizim da Bahcesehir Etiler subesi nde 1. sinifa basladi.  Anasinifindan cok cok memnunduk. İlkokul için kesin bir sey söylemek için erken tabii ama oryantasyon haftamiz ve okuldaki ilk haftamiz güzel geçti. Anasinifindan aldigi İngilizce ile su anda İngilizcesi iyi durumda. İlkokulda da toplam 17 saat İngilizce ve bir tanesi native olmak uzere 3 adet İngilizce ogretmenleri var. 5 tane ilkokul 1 sinif var ve benim bildiğim ogretmenler 7-15 sene deneyimli, genç, dinamik ogretmenler.  Rehber ogretmenleri ise isinde cok iyi, daha ilk günden çocuklara ve velilere güven verdi. Biz şimdilik memnunuz.Cevaplamak için Üye ol