Yemiyor!!

ayseduru soruyor: 10

Yaklaşık 6 aylık bir kızım var ve 1 haftadır ne yedirmeye çalışsam ya kafasını çeviriyor ya da ağzını sıkı sıkı kapatıyor.. Sanki diş çıkaracakmış gibi damağı kaşınıyor ama doktoru henüz birsey gorunmedigini söyledi.. Cook üzülüyorum..

Bu soruyu cevapla


29 Cevap


ayseduru

Tesekkur ederim cevabın için.. Özellikle yumurtaya çok direnç gösterdi sabah yine depresyondayim..


Elsa

bebeklerin 6.ayda ek gidaya gecmesi tavsiye edilir ama her bebegin gelisimi farklidir ve 6 aylik oldugunda henuz hazir olmayabilirler. Kafasini ceviriyor ya da ilgilenmiyorsa zorlamayin,kendinizi de uzmeyin.Bebeginizi emzirmeye devam edin.Hazir oldugunda yiyecekleri sizin elinizden kapacaktir :)Bir kac hafta sonra tekrar denersiniz.

Ilk bir yil ek gidalar sadece tadina bakmak ve bebeklerin oynamasi icindir. Anne sutu vereceginiz gidalardan daha besleyicidir.


ayseduru

Teşekkür ederim elsa aslında gecen ay başladık biz ama zevkle yemiyor hiç bir verdigimi..


Ulku

sicaklardan olabilir, disten olabilir, onun disinda damak zevki olan secici bir kiziniz olabilir :)


burcubrsn

elsa nın dediği gibi anne sütü alıyosa çok endiselenmeyin. bu aylarda ek gıdanın amacı onu 1 yaşına kadar bizim yediğimiz yemeklere farklı tadlara pütürlere alıştırmak..Ulku

evet orayi atlamayalim.
yegenim 11 aylik ve hala nerdeyse sadece anne sutu aliyor. hele 9 ayliga kadar hicbir ek gidayi kabul etmemisti. bu sekilde de gelisimi gayet guzel ilerledi, doktoru da anne sutunun yettigini soyledi.


ayseduru

Haklisin aslında ben yemiyorum yumurtayı bu sıcakta cocuk ne yapsın.. Ama doktorunun verdigi liste çok kabarık : kahvaltı meyve püresi sebze çorbası yoğurt muhallebi.. Anne sütüne vakit kalmiyo.. Sütüm azalacak diye korkuyorum..


Ulku

neden siz 4.ayda basladiniz ek gidaya?
kilo aliminda mi sorun vardi?ayseduru

Anne sütüyle kilo alımı yetersizdi onun için 5. Ay da başladık ek gıdaya..


ayseduru

İcimi rahatlattin turkuaz.. İnşallah benim ki de bir an önce düzene girer..Cevaplamak için Üye ol