uzun süren öksürük sebebi

durumunannesi soruyor: 5

yaklaşık üç dört  aydır süren öksürüğü var doktorumuz öksürük şurubu verdi ama kızım kullanmadı bu yüzden devam ettiğini düşündüm ama bugün iyice kafama takıldı sizce evham edilecek bir durum varmıdır?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


handem2

benim öksürükle ilgili  en ii bildiğim yöntem ekinezya şurubu.doğal eczanelerde satılıyo,ayrıca öksürük şurubu ilaçlarını bu yaşlarda dr. muz tavsiye etmiyor.oykucu

Benim Duru'm da öksürürdü.Bir iki gün sürdü ama ateşi falan yoktu.Geceleri kafası çok terlediği için olduğunu düşündüm.Kafasının altına ter çeken bir tülbent koydum gecede bir kere tülbentni değiştridim öksürük kesildi.

Klima varsa havayı kurutuyor da olabilir.Hava nemlendirici ve tülbent benim önerilerim.

Sevgiler..


ediluj

Geçmiş olsun,ben göğüshastalıkları uzmanıyım.Uzn süreli öksürüklerde(özellikle bir ayı geçen) mutlaka akciğer filmi,hemogram bakılmasını isteriz.Bunlar yapıldı ve bir sorun gözlenmediyse öksürüğü tetikleyecek şeylerden uzak drmak en önemlisi.Vücutta allerji olmasada gribal enfeksiyonlar sonrası havayolları hassaslaşıyor,allerjik bunye gibi öksürük tetikleniyor..
hertürlü kimyasal koku(sigara dumanı,oda parfümü,parfüm kokusu,deterjan kokusu vb)
hazır gıda(hertürlü şekerlemeden,hazır aldığımız tum besinleri içindeki maddelere karşı hassasiyette öksürüğü tetikliyor)
Toz,klima(filtreleri sık sık temizlemeyi öneriyoruz)
hertürlü peluş oyuncak ve benzerlerinden uzak durmayı öneriyorz bu dönemde..
Öksürük şuruplarının etkinliği ve güvenirliği tartışmalı
sağlıklı günler dilerim..


durumunannesi

ilginize çok teşekkür ederim kızımın doktoru ile yaptığım en son görüşme büyük ihtimalle alerjik öksürükdür diye düşündü.Yeni bir alerji şurubu verdi bi müddet kullanıp sonuca bakacağız.Ben astım hastasıyım umarım kızım da astımın eşiğinde değildir........ 
Cevaplamak için Üye ol