kalça çıkığı

berrakdamla soruyor: 4

merhabalar, kafama takılan bir şeyi sizlerle paylaşmak istedim. bebeğim bir aylıkken kalça çıkığı olup olmadığına bakıldı, çok şükür herşey normal çıktı. ancak benim merak ettiğim birinci ayda yokken ilerki aylarda kendini gösterebilir mi? kendi kendimize farkedebleceğimiz bir durum mu? illaki her doktor kontrolünde ultrasonla baktırmalı mı?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


pkaracasu

Her kontrolda, doktor, eliyle kontrol ediyor zaten, herhangibir seyden suphelenirse, tekrar ister ultrasonografi cekilmesini zaten.. Merak etmeyin o kadar...


cemre2011

Mrblar sizi bu konuda çok iyi anlıyorum.Çünkü düne kadar moralimiz çok bozuktu bebeğim 3,5 aylık ve bebeğimi malesef doktorumuz kalça çıkığı teşhisi koydu ve hemen bir ortapedi doktoruna götürdük .Sonuç olarak bize gelecek ay pavlik bandajı takılacağını söyledi.Moralimiz 3 gün boyunca çok düşüktü düne kadar.Dün başka bir doktora götürdük ve bebeğimizde kalça çıkığı olmadığını öğrendik.Fakat bu durum 6. ayda daha net belli ediyormuş kendini yani biz takip altındayız.Eğer kafanıza takıldıysa 6.ay tekrar usg isteyebilirsiniz.Bebeğime malesef film dahi çektiler.Allah herkesin bebeğine acil şifalar versin.


ozgu_naz

benim kızım biraz tombiş. birinci ayda sorun yoktu. 6. ayını sürerken taktım ben kafaya boğumlarının eşit olmasını. bacağın arkasındaki boğumlar eşit olmalıymış. doktoru dediki 100 de 99 bişi yok ama sen kafaya takarsın git çektir. gittim sevk edecek doktora adam demez mi film çekicez ultrason çıkmaz. yok dedim istemem rontgen ultrason yazın dedim adam sinirden çatlaya çatlaya yazdı. ultrasonda gerçekten görünmez ama dedi radrolog şanslıyız ki kızımın ki göründü. çok şükür bişi yok ama aklına takılan bişi varsa mutlaka gidin. zaman geçerse sıkıntı çıkıyor.


berrakdamla

teşekkür ederim öncelikle mesajlarınız için, cemre2011 umarım 6. ayınızda da güzel haberi alırsınız hiçbir sorun olmadığına dair. bebişlerinizle sağlıklı zamanlar..Cevaplamak için Üye ol