Atarax uçağa binmeden önce?

Dido_Kuziko soruyor: 10

Doktorum uçağa binmeden 1 saat önce Kuzey'e Atarax vermemi söyledi 1 tatlı kaşığı. Kullanan var mı? Etkisi ne oluyor sakinlik  mi uyku mu? Gerçi Kuzey ayakta sallanarak ve bebek arabasında gezerken uyumaya alışkan uçakta uyuyacağını sanmıyorum ama kullananlar deneyimlerini paylaşabilir mi? Teşekkür ederim herkese.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


CiciAnne

Atarax bildiğim kadarıyla ciddi bir sakinleştirici. Bir dönem çarpıntı problemim sebebiyle kullanmıştım. 10 aylık bir bebeğe hangi gerekçe ile verilmiş olabilir anlamadım cidden.


Dido_Kuziko

Aslında bahsediyor özge. Hatta kilo başına hesaplaması da var prospektüste. Ama ben genede güvenemediğim için vermek istemiyorum.
Sizlere sormak istedim kullanan yok sanırım?


CiciAnne

Sakin dursun uyusun diye çocuğa sakinletirici mi verilir yahu!

Bence bir iki doktora daha danışın. Allah muhafaza.


hulya_Oyku

Arkadaşlar biz hemen hemen her gün içiyoruz atarax'ı....Gözleriniz fırlamasın yerinden. Bunu pek çok defa ayrı ayrı dr lara sordum ben. Asıl kullanım alanı antihistaminik. Hatta geçen hafta tekrar başka bir dr a gittiğimizde eşim sordu ki çok hassastır o bu konularda dr un verdiği cevap şu yöndeydi; aslında antihistaminik olan bu ilacı evet en asgari tedavi amaçlı 10 gün süre ile vereceksiniz. Sizin endişelerinize sebep olan şey ise tamamen ilacın yan etkisi ile alakalı. Yani bu ilacı zaman zaman yan etkisinden faydalanmak için veririrz. Yani şayet dr uçağa binmeden tavsiye etmesinin sebebinin bu olduğunu düşünüyorum...


hulya_Oyku

Elbette bende bunu uygun görmem en nihayetinde ilaç haklısınız. Ama çok sıkıntılı bir çocuksa bilemiyorum belki ondan tavsiye etmiştir.Dido_Kuziko

İnek sütü alerjisi var Kuzey'in, bazı gıdalara da tabi ama alakalı bilmiyorum...


peyibal

Sallanarak uyumaya alışkın bir çocuk olduğunu söylemişsiniz, benim bebeğim de öyleydi ve uçakta mışıl mışıl uyurdu.Büyük olasılıkla ilaçsız zaten uyuyacaktır yolculukta, uçaktaki salınımdan çok çabuk mayışıyorlar.
Ben olsam ilaç vermezdim ama siz bilirsiniz.


Dido_Kuziko

Bodrum'a gidiyorum 1 saatlik yol yani. Ama Kuzey'in cıva gibi olduğunu ve zaptedilemez olduğunu bildiği için verdi. Asla ve asla 1dk. boyunca bir yerde sabit durduğunu görmedim. İnanılmaz hareketli yani. Kucağıma alıp 2dk dinlenmek için oturmak istesem direk kıyameti koparır. Yer gök inler. Yere inip emeklemek ister. Yürüme talimlerine devam etmek ister. Etrafı karıştırmak ister. Mama sandalyesinde yemek yerken  ve bebek arabasında gezerken hariç hiç sabit durmaz.

Sanırım bu yüzden verdi.peyibal

Benim oğlum da bahsettiğiniz gibi 1 sn biryerlerde duramayan bir bebekti ve hala da öyle sayılır.Uçağa mümkünse en son binin, ilk binip de uçağın kalkış anını beklemek kabus oluyor ve daha yolculuk başlamadan film kopuyor:)))Yanınıza sevdiği birkaç oyuncağı alın.İniş ve kalkış esnasında kulaklarda basınç oluşmaması için besleyin yada emzik verin, yutkunma refleksini çalıştırması için.Bazaen herşey yolundayken bile sorun çıkarabilirler o ayrı bir durum .Bir yolculuğumuzda bindiğimiz andan ininceye kadar ağlamıştı ve kendini ordan oraya atmıştı oğlum.Yapacak birşey yok, o bir bebek ve uçaktaki herkes de bebek olduğunu görüyor.Rahatsız edici ve yorucu bir durum belki ama çaresi var mı???Karnı tok, hasta değilse,altı temizse ve buna rağmen ağlıyorsa sıkılıyordur ve herkes de buna mecburen 1 saatcik katlanacaktir diye düşünüyorum:)))


adilcan

ben hiçbirinize katılmıyorum. anestezi uzmanıyım ve eger bebek uçakta sıkıntı yaratırsa atarax vermenin hiç bir yanetkisi yok. zavallı bebekler sıkıntı yaşayacağına biraz rahatlamış olur. ben uçak yolculuklarında yanmda taşıdım 6 ylculuktan sadece 1 tanesinde gerekti...bu ilacı zaten biz ameliyat öncesinde bebekler çocuklar sakin aileden ayrılsın diye veririz. bence kuzucuklar sıkıntılı yaşayacağına biraz rahat yolculuk yaşasın ....Cevaplamak için Üye ol