Atarax uçağa binmeden önce?

Dido_Kuziko soruyor: 3

Doktorum uçağa binmeden 1 saat önce Kuzey'e Atarax vermemi söyledi 1 tatlı kaşığı. Kullanan var mı? Etkisi ne oluyor sakinlik  mi uyku mu? Gerçi Kuzey ayakta sallanarak ve bebek arabasında gezerken uyumaya alışkan uçakta uyuyacağını sanmıyorum ama kullananlar deneyimlerini paylaşabilir mi? Teşekkür ederim herkese.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


CiciAnne

Peki bu çocuklar daha sonra hayatın getireceği sıkıntılara nasıl katlanacak. Uçağa biniyoruz gerilecek ilaç verelim, o olacak ağlayacak ilaç verelim, bu olacak huysuzlanacak ilaç verelim. Sonra mucizevi bir şekilde sıkıntılara katlanabilmeyi mi öğreniyorlar?


peyibal

Eskiden biraz daha pimpirik bir anneydim ama 2 ay önce kreşe alışma döneminde ağlama ve tantrum nöbetleri geçiren oğlumu psikiyatriste götürdüğümde bana söylediği tek birşey hayatımda devrim yarattı diyebilirim;

'' HAYATIN GETİRECEĞİ PEKÇOK ZORUNLULUK,DOĞAL AKIŞINDAN KAYNAKLANAN VE ÖNÜNE GEÇEMEYECEĞİNİZ O KADAR ÇOK ŞEY YAŞAYACAKSINIZ Kİ BU NEDENLE ŞÖYLE DÜŞÜNÜN;OLACAK OLAN OLUR VE HAYATIN GETİRDİĞİ TRAVMATİK OLMAYAN ŞEYLERE KATLANMAYI VE BUNLARLA BERABER YAŞAMAYI ÇOCUĞUM DA ÖĞRENECEK '''

Hayatımızdaki ağlama nöbetleri ve öfke patlamaları bitmiyor ki, her dönem yeni bir sebep çıkıyor.Her yeni durumda bir ilaç vermeye kalkarsak yandık.İlk bebeklik döneminde gaz için,açlık için ağlarlar sonra ilk yürüme ve hayat kaçıyor telaşesiyle ağlarlar sonra oyuncaklar benim diye, sonra okula gitmiycem diye......... bunun sonu yok.Hayat bu, içinde mutluluklar da var zorunluluklar da ,hüzünler de.Ama hepsi doğal :))))


ozgelif

Uçakta ağlamasın ve sakin dursun diye ilaç vermek bana göre değil işin açıkçası. Adı geçen ilacı geçenlerde Elif birden bire kıpkırmızı döküntü dökünce 3 gün kullanmam için iki farklı hastaneden iki farklı çocuk doktoru önerdi. Hatta ilk ölçeği hastanede verdiler. Akşama kadar bekledim kırmızılıklar tekrarlamayınca kullanmadım bile. Gereksiz yere ilaç yüklemesine karşıyım ben. Hele sakin dursun diye asla vermezdim sanırım. Ancak bildiğim bir gerçek daha var maalesef adı geçen ilaç bebeklere geceleri rahat uyusun diye bile kullandırılmakta. Boşverin ya uyumasın, elbet uyuyacağı günler ve annelerin de rahat nefes alacağı zamanlar  gelecek. (Uykusuzluğun en ağırını 2 sene boyunca yaşamış bir anneyim bu arada)
Aynı şekilde 1 saat ağlasın uçakta ama yeter ki gereksiz yere ilaç yüklemesi olmasın bebelere.
Cevaplamak için Üye ol