Demir damlası

bcos soruyor: 9

Daha önce de konuyla ilgili başlığım vardı, ciddi uyku problemimiz var, 1 saati geçen uykumuz normalde hiç yok...

Bu arada günde 8 damla ferro sanol veriyoruz.

Geçen hafta ve bu haftasonu bir deneme yaptık ve iki gün (arka arkaya değil) demir damlası vermedik. Demir damlası vermediğimiz iki akşam da daha uzun uyudu. ( Sadece gece 1 civarı ve sabaha karşı 4 civarı uyandı)

Şimdi acaba bu bir tesadüf mü? Yoksa demirin böyle bir etkisi olabilir mi? Diğer yediklerinde herhangi bir farklılık yoktu, o gün sadece demir vermedim.

Benzer tecrübesi, veya bu konuda fikri olan var mı?

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


nilinmasali

bcos78 pekmez,kırmızı et,mercimek vs demir içeren verilebilecek herseyi veriyordum,gayet iştahlı bir bebekti fakat yeterli gelmemiş olsa gerek ki kansızlık oluştu..

 


nike

pekmez organik olursa ve dogru sekilde verilirse kesin ise yarar bence.bana yillar once bir dr.bulursan hurma pekmezi demisti.gencligimde:))ama bebeklerde olurmu bilmem.. bende arastiriyorum.su an ac karnina 1 cay kasigi pekmez veriyorum sabahlari biraz bekleyip kahvaltisini veriyorum.hic yogurtla karistirmadim mesela..uzum pekmezi yalniz..


bcos

organik keçiboynuzu pekmezi veriyorum bende... hurma pekmezini hiç duymamıştım.. neden özellikle üzüm pekmezi? Demir oranı daha mı yüksek?


nilinmasali

fikir aldıgım doktorların ortak fikri 1.tercih  eksi karadut pekmezi,yoksa keciboynuzu pekmezi,karadut pekmezinin ev yapımını buldum keci boynuzunuda nival marka kullanıyorum,kullanımla ilgili bir problemimiz yok ,belki genetikle ilgili belki baska unsurlar var ama bu gıdalar karsılamadı bizdeki açıgınike

alerji acisindan dr.uzum pekmezi  ver simdilik demisti.hurmayi bende bulamadim ama ozel elde yapanlar varmiss..bende simdi tatildeyim donuste belki kan sayimi yapar.dusuk cikarsa mecbur bir yol bulacagiz.simdi yine ara ara deniyorum  bir kac damla ferro sanolu ama duzenli 8 damla veremiyorum.antibiyotik gibi mi bu acaba verdiklerimde ise yaramazmi?annem diyorki eskiden demir damlasimi vardi??cevap veremiyorum:))


bcos

doktorumuzdan da yanıt geldi şimdi, 15 gün demire ara verip, 15 gün sora ferromixin ile devam edeceğiz... bakalım nasıl olacak...


gulenozel

Benim oğlum 4 aylık 8 kilo üstü olduğu icin 8 damla ferrasanol verdiriyorlar ama uykusunda ya da davranışlarında bur gariplik görmedim sadece tadı iğrenç oldugundan yüzünü burusturuyor o kadar.


araszay

Bende hic vermedim ki oglumun süt alerjisi olmasına rağmen hic vermedim öyle bı problemde yasamadık bana saçma gelmişti basın agirmadan ağrı kesici icmeye benziyor ya ağrırsa diye kansizlik. Varsa ok ama yoksa gerek yok benim görüşüme göre. Yurt dısında böyle bı uygulamada yok hic belkide bu yüzden normal gelmedi bana


nike

kan sayimini bekleyecegim..zaten yavas yavas kiyma eklemeye baslayacagim ek gidasina haftada en az 3 gunde yarim yumurta sarisi yiyor birazda yesil sebze bezelye baslariz extra allah ne verdiyse:)) sanirim demir eksikligi belirtileri olana kadar acil durum soz konusu degil  bende vermeyecegim beles demir damlasini..:)Cevaplamak için Üye ol