Uykusuz her gece.....yorgun ölesiye...

naktu soruyor: 2

merhaba nurtiler...benim kızım 19 aylık halaa anne sütüne devam ediyoruz..onun dışında tüm yemekleri güzelce yiyor..yani ona özel yemek yapmıyorum artık birlikte bizim yemeklerimizden yiyor...fakat gelgelelim..biboronu sadece su içmede kullanıyoruz..bir iki kez denedim sütü biberonla vermeyi ama almadı...geceleri halaa çok sık uyanıyoruz..emmeye alıştı kes diyeceksiniz ama onuda da yapan yakınlarım oldu...tecrübe eden bir çok kişi memeden keskede gece uyanmalar devam ediyor diyor...çok bunaldım artık ne yapacagımı bilemiyorum..akşamları 8 de mutlaka yatar ama sık sık uyanır sabaha kadar...fikirlerinizi bekliyorum nurtilerr

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


egis

Merhaba Naktu,

Ben Ekin 15 aylıkken önce gece emzirmeyi azalttım. Çalıştığım için gün içinde emzirmiyordum zaten ama sabah ve akşamüzeri 17:30 gibi emziriyordum. Ekin akşam 9 gibi yatıyordu ama gece de sık uyanıyordu. Önce kaçta uyursa uyusun 4 saat olmadan emzirmemeye başladım. Kucağımda sakinleştirip yatırıyodum uyandığında. Gece 1'de emzirdiysem  4-5 gibi emziriyordum. 1-2 hafta içinde ilk uyanması saat gece 2'ye falan ertelendi. Bu sefer sabah 4-5 olmadan emzirmemeye başladım.  1 hafta falan da böyle geçti. Sonra akşam yattıktan sonra gece uyansa da sanah 6'ya kadar hiç emzirmedim. İlk azalttığımda birkaç gece çok ağlamıştı ama 1 ay içinde yavaş yavaş azaltınca çok fazla zorluk yaşamadım.

Ekin Gündüz hala iki uyku uyuyor, öğleden sonraki uykusunun saatine göre akşam 20:15-21:00 arasında uyuyor.  Akşam üzeri 4-5 gibi yoğurt-meyve yiyor. Akşam da 19:00-19:30 gibi yemek yiyor. Öğlen yemeklerini iyi yiyor ama akşam daha az yiyor. Akşam üzeri yediklerinden herhalde. Genelde 2 çeşit yemek yiyor (çorba ve etli-kıymalı sebze yemeği, veya sebze + fırın makarna gibi evde ne varsa yiyor) akşamları ama ufak porsiyonlarda. Sevdiği makarna gbi şeyleri daha çok yiyor.


ruzgar11

benim oğlumda geceleri en az 3-4 kez kalkıyor. emmeyi kendisi bıraktı.. biberona, suluk tarzı şeyleri eline vererek onlara alışmasına yardımcı olun bence.. ben oğluma oynadığında akmayan suluklardan aldım..aventin. oynuyor, içiyor. mama veriyorum geceleri. ama sizin çocuğun uyuma saati bence erken. biraz daha öteleyin saati. uykusunu alıp uyanıyor belliki..
Cevaplamak için Üye ol