Okul seçimi: modafen veya sezin

NooB soruyor: 10

Merhabalar,


Çekmeköy'deki Modafen veya Sezin okulları arasında seçim yapmaya çalışıyoruz. 
Bu bahsettiğim iki okul da sadece SBS odaklı olmayan, butik ve çocuğa saygı duyan, özgürlük alanı veren, sosyal alanlarda da gelişimi destekleyen kurumlar gibi görünüyor. Aradığımız sadece akademik başarı ya da sadece sosyal hayat değil, ikisini de dengede götüren bir okul.
Bu okullarda veli olan, tecrübesi veya bilgisi olan var mı acaba? 

Çok teşekkürler,
Sevgiler,
Noob

Bu soruyu cevapla


126 Cevap


buzunhasan

gokce 7 selam...Ben de sizin Sezin tecrübenizin kötü olmanıza üzüldüm...Ancak dediğim gibi okul işi çok göreceli birşey...Örneğin benim de bu sene 2 tanıdığım çocuklarını Eyüboğlu'ndan alıp Sezin'e verdi...Bu velinin düşünce yapısıyla/ ne istediğiyle alakalı birşey...Her okul için de geçerli...Biri bir okuldan çok memnun oluyor, diğeri çok mutsuz...Benim ve çevremdeki bütün arkadaşlarımın Sezin tecrübesi gayet olumlu, okuldan akademik olarak ta sosyal olarak ta çok memnunuz...Ben verdiğim paranın karşılığını dört dörtlük  bir şekilde aldığımı düşünüyorum...İnşallah siz de gönlünüze gore ve çocuğunuza uygun bir okul bulursunuz...Çocuğunuza başarılar diliyorum, sevgilerimle :-)


ayberke

Ozel okul eger ortalama herhsngi bir sikintisi bulunmayan ogrencilere iyi ogretim verebiliyorsa ne ala arkadaslar yazmis veli beklentisi vs memnuniyetin farkliligi vs bence ortalama olarak tum ogrencilerinde ayni basariyi yakalayabilen okul basarilidir syni zsmsnda cocugunda mutlu olmasi daha onemlidir ogrencilerini sinavla secip yetistifmek baska birsey uzun ve derin bir konu sosyolojik toplumsal boyutu bir cok konuyu ilgilendirir


eylulce

Oğlum bu yıl ilkokula başlayacak size önceki yılladaki anaokulu deneyimlerimden bahsederek yardımcı olmak isterim. Çünkü okul seçerken özellikle butik bir okulsa yönetim anlayışı çok büyük önem arz ediyor.

Anabilim Dragos anaokulundaki tecrübelerimiz, Anabilim i tercihimizden sonzua kadar çıkarmamıza sebep oldu..

Bir anaokulunda yaşanmaması gereken ne varsa yaşadık. Tüm veliler olarak. Öyle ki çocuğunu yarı dönemde okuldan alanlar oldu.. Çocuklar altına tuvaletini yapmış mı gelmediler, Öğretmenden şiddet mi görmediler ,  3 yaşında tek başına merdiven in çık, tuvalete tek başına git gel, ilgisiz, sorumsuz,.. Kısacası Paramızı çöpe atmakla kalmadık, çocuklarımız bundan duygusal olarak kim bilir nasıl zarar gördü....

Bu sorunlar karşısında asıl can sıkıcı olan yönetimin tavrıydı .  Gerçekten böyle devam ederse çocukları okuldan alıyoruz dediğimizde biz büyüyotuz , yeni okul açıyoruz size başarılar dileriz şeklinde cevaplar aldık. Sorgulama, veliyi ciddiye alma,  sorunları tespit etme , çözme hiçbiri yoktu.. Üstelik bu sorunlar 1 kişinin sorunu değil tüm sınıfın sorunlarıydı.. Velilerden gelen istek üzerine lütfen bir toplantı yapıp yine aynı şekilde kendilerini överek toplantıyı bitirdiler.  Sanırım öğrenciye ihtiyaçları olmayan bir okul.. :)

Marmara Eğitim Kurumları çok kurumsal, sorunlar ile ilgilenen (Ki sorunla karşılaşmanız oldukça zor..) öğrenciye değer veren bir okul.. Kampüsü de bir harika.. Anabilimden sonra 1 yıl buraya devam ettik. V inanın ağlayarak ayrıldık.. :)

Bilfene 2-3 arkadaşım gönderiyor, tartışmasız çok iyi ama yine veli beklentileri ile de ilgili.. Burada anaokulu öğretmenliği yapan bir arkadaşım var. anasınıfında çocuklar oyuncakla oynuyor diye uyarı almış.. Ç,nkü asıl iş çocuklara okuma yazma öğretmekmiş.. Ancak kendisi de, oldukça disiplinli olmasına rağmen yine de çocuğumu Bilfen e göndermek isterim diyor.

Bahçeşehir Koleji bizim ilkokul tercihimiz oldu.. Kısa bir araştırmadan sonra çift dilli olması, gidenlerin memnun olması, kurumsal olması ve evimize en yakın seçenek olması kararımıza etken oldu... Marmara anaokulundan çok memnun olmamıza rağmen , uzak olması ve akademik başarıdan çok fazla bahsetmemesi Bahçeşehir kolejini tercih etmemize sebap oldu..

Umarım iyi bir eğitim - öğretim yılı olur, tüm çocuklarımız için..

homemaker

Veli memnuniyeti bir yana gerçekten okulların çoğunda öğtencilere karşı bazı aşırı ve yanlış tutumların olduğunu düşünüyorum. Bazı çocuk ailesine belli efiyor bazısı etmiyor baxı çocuk çok uyumlu sakin oluyor okötü tavırlara denk gelmiyor. Fakat çocuğunuz biraz inatçıbiraz hareketli ise olumsuz tavırlar uygulanıyor. Çok övülen birokuldabiz bunu yaşadık sonra öğrendimki okullar bunları gizlemekte genelde uzman... Çokdikkatli olmak çocuklarımızı iyi gözlemlrmek gerek. Artık olumsuz yorumlara çok üzülüyor fakat hiç şaşırmıyorum... Çok acı...


guta

Eylülce, hangi Bahçeşehir' i tercih ettiniz? Bizimki de bu sene Bahçeşehir e başlayacak Çamlıca şubesine.jojo55

Merhabalar,

Anasınıfı ve 5. Sınıf dahil 6 yil marmara kolejinde okudu oğlum. .. Kampüs harika..ama şimdi olsa butik okulu tercih ederdim. Çocuk kalabalıklar içinde yok olabiliyor. Sosyal imkanları fazla ama ne kadar yararlanabilirsiniz

soru işareti? ??? Şimdi Esenşehir bilfen i tercih ettik. Esenşehir hakkında olumlu olumsuz deneyimi olan var mı? ?? Gerci seçimi yaptık ama olsun..


havvag

biz de avrupa kolejinden yana secimimizi yaptik. yabanci dili almanca ile baslayip ikinci seneden itibaren ingilizce ogretmeye basliyorlarmis....avrupa koleji okullarinin yan binasi kent state koleji orda da ilk dil ingilizce ikinci dil ispanyolca.... halen degisiklik yapabilme imkanimiz varken ingilizce ispanyolca  egitim almasi adina kent state koleini mi secsek acaba? avrupa kolejinde iki dil de esit seviyeye ne kadar sure sonra gelir bilgisi olan var mi? turkiyede is alanlari acisindan bakarsak almanca ingilizce daha mantikli gibi geliyor ama. bilemedim yine de ? var mi fikri olan...


homemaker

Aslında ne almanca ne de ispanyolca pek güncel değil eskisi gibi. Bence bunların hocası çok ondan. Yoksa sanat dsllarında ilerleyecek olanlar için italyanca, diğerleri için ise rusça ya da çince güncel. Fakat okulda öğretilmesi çok zor diller bunlar. Bu yüzden benim şahsi fikrim ha almanca ha ispanyolca ingilizcesi olana pek de gerekli değil. Bir diğer bakış açısı ise şu olabilir. Universite için ileride almanya ya da avusturya tercih sebebi olsa da ispanya genelde bu kulvarda yoktur. Bu anlamda almanca bir adım önde sanırım. Keşke ispanyolca yerine italyanca tercih edilebilir olsaydı okullarda.regret

tekden koleji hakkında bilgi sahibi olan var mı?


pinaryigit1

Herkese merhaba,

2 yıl önce başlamış olan bu konu dahilinde AVRUPA KOLEJİ için biz 3 yaş grubuna kaydolacağız. umarım iyide yapıcaz. 
acıbdem için baktığımız diğer okul ANABİLİMDİ bunu kıyaslamak isterim yorumu olan varsa veya başka okul öneren olursa sevinirm.
acıbadem koşuyolu için yardımlarınızı ve görüşleriniz rica ederim.Cevaplamak için Üye ol