Evinizde mobilyalarınızı nerden tercih ettiniz? Olmazsa olmaz iyi ki almışım dediğiniz neler var

_cereninannesi_ soruyor: 9

Bu yılın sonunda inşallah yurda dönüyoruz. Yurt dışı maceramız inş. Hayırlısı ile bitecek. Burdan giderken eşyalarımın hepsini sattım. Şimdi tekrar sıfırdan ev dayanıp döşenecek. Sizden tecrübeleriniz ben,mle paylaşmanızı rica ediyorum.

1.Eşyalar erzincana gidecek dönüş o ila olacak. Büyük şehirden alıp (ankara siteler mesela) oraya nakliye ile göndermek mi daha mantıklı olur?

2.En iyisi erzincandan al boşver nakliye şirketini mi dersiniz? Orada baktım doğtaş, istikbal var mesela ama netten baktım hiçbir model hoşuma gitmedi. Hepsi hantal göründü gözüme.

3.Modern şık ve kolay temizlenebilen mobilyalar istiyorum. Ben bunu aldım çok memnunum dediğiniz varsa lütfen paylaşın her türlü fikre açığım.

Köşe takımı düşünüyoruz ama yok kullanışlı değil ya da evet kesinlikle çok kullanışlıdır şeklinde fikir paylaşımlarınızı bekliyorum.

 

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


_cereninannesi_

Kafamda bişeler şekilleniyor ama... Şimdi sizlerle paylaşmak istiyorum. Kızım döndüğümüzde 2 yaşında olacak inş. Şimdi yanımda bir beşik almıştık par yatak tarzında onda yatıyor. Geri döndüğümüzde kendi odası ve yatağı olacak. Cerenin odasını Çilek mobilyadan düşünüyorum. Çok şeker modeller gördüm hoşuma gittiler. Çilek mobilya için kötü diyeni duymadım kullanan varsa lütfen bilgi versin.

Yataşın corners ları hoşuma gitti. Köşe takımı ile birlikte tabii ki aynı 2 li almak lazım :)

Doğtaşın yatak odası ve yemek odası takımları hoşuma gitti biraz tuzlu gibi ama (ya da ben gidip hep en pahalı modelleri beğeniyorum) yine de hoşlar.

Perde ve halı konusu da var tabii ki. Buranın halıları süper, şu perdeyi kullanıyorum çok memnunum dediğiniz var mı?


polen

perde de linens ten memnun kaldım.geldiler,ölçtüler,fotoğrafları çektiler,uygun model ve seçenekleri belirttiler.seçtiğim modelde perdeyi hazırlayıp getirip taktılar.yani keyifli oldu.


_cereninannesi_

Hakiktten keyifliymiş. en de böyle keyifle mobilyalarımı, perdelerim, halılarımı almak istiyorum işte... Bu linens tam benlikmiş. Peki kullanımı nasıl rahat mı? yıkanması ütü istemiyor değil mi? Ben ütü ile uğraşamam da...


ssukrann

Biz de 2 yıl önce aldık mobilyalarımızı.
Yatak odasını ve oturma odasını Ankara Sitelerden aldık. Yatak odasındaki dolabımızın içini ve komidinlerimizi istediğimiz gibi değiştirdik. Hazır mobilyalarda istediğim gibi bulamamıştım. Oturma gurubunda da 2 tane açılabilen koltuk aldık. açılınca çift kişilik yatak büyüklüğünde oluyor. gelen misafirimiz çok olduğu için köşe takımını tercih etmedik. Dolayısıyla ikisinden de çok memnunum.
Salonumuzu Tepe Home dan aldık. Hepsini çok beğenerek aldığımız için memnunum.
Halılarımızı, oturma odası hariç shaggy (kısa tüylü olanlardan) aldık. Halılarımdan bu kadar memnun kalacağımı hiç düşünmezdim. Üzerine boydan boya biber salçası dökülmesine rağmen hiç iz kalmadı. dedikleri gibi leke tutmuyormuş. Ayrıca o çok dökülen saçlarım da sıvanıp kalmıyor. Kolayca süpürülüyor._cereninannesi_

Shaggy halı????? Hiç düşünmemiştim ama bakmakta fayda var bence. Çok teşekkür ederim kızlar yardımlarınız için. Yazan yazmayan herkese teşekkürler. Ne demişler akıl akıldan üstündür...


coffetea

shaggy halı hiiç tavsiye etmem .all mode den bisürü paraya almıştım.taşınsam ilk halıları değiştiricem. saçım acayip dökülüyor ve içinden güçlü süpürgeyle bile zor çıkıoyor. yıkatmadan geldi . 1haftada eski haline dö ndü desem yeridirç.


_cereninannesi_

Shaggy halı için baktım yorumlarda pek olumlu değil. Sakın almatın diyen bir çok kişi var. Hiç görmedim ben shaggy halı ama öyle uzun tüylü birşeyler alamam zaten. Çalışan bir bayan olucam ve herşeyin en pratik en kolay temizlenebilenini almak istiyorum. Yani süprügeyle bile zor alınamıyorsa saçlar kaldırır atarım ben o halıyı. Onla mı uğraşacam. Leke tutmayan kolay temizlenen hallılar yok mu?


polen

şimdilerde royal halıda falan antibakteriyel halılar var.ama ben evimdeki halılardan en çok mutfaktaki gümüşsuyu halıdan memnunum.temizlemesi çok kolay,leke içine işlemiyor.yıllaaar önce kayınvalidem eşime çeyiz diye almış.rengi mutfağa uydu,oraya serdim.
perdelere gelince organze tülümü sıktırmıyorum hiç,süzdürüp takıyorum,buruşmadı.renkli kalın perdem ise çok hafif sıktırmama rağmen kırışmadı.zaten ütüden nefret ederim,bir de perde assla.


_cereninannesi_

Çok teşekkür ederim buraya cevap yazıp fikir veren arkadaşlara. Araştırmadayım hayırlısı olsun bakalım :)Cevaplamak için Üye ol