kıbrısta ne ucuz bılen warmı

g6_ soruyor: 3

arkadslar kıbrısa gıdıorum gırneye ne ucuz nerden alıswers yapabılrım nereyı gezblırım

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


sevcanvet

kıbrısdaki hiçbir markaya güvenilmemesi gerektiğini orada hemenhemen herşeyin sahte olduğunu biliyorum


asklepios

Kıbrıs'ta herşey çok pahalı, satılan malların hatırı sayılır kısmı sahte, esnaf Türkiye'den gelenleri kazıklamaya programlanmış... Ben sigaramı bile yanımda götürmüştüm. Zorunlu olmadıkça alışveriş yapmanızı önermem. Gezilecek çok fazla bir yer yok.  Göreceksiniz, Kıbrıs'ta yerleşim çok az, çok fazla çölü andıran boş alan var, tarım bile yapmıyorlar, şehirler kasaba-köy gibi. En güzel yeri Girne,  klasik liman ve turizm kenti, hiç savaşmamış bir kalesi var, bolca kumarhane, Türkiyeliler'e karşı gayet hırt ve huysuz sakinleri mevcut. . İyi tatiller..


dennis

Kıbrıs'la ilgim alakam yoktur ve bir tartışma yaratma niyetim de hiç yoktur, lütfen iş bu boyuta çekilmesin, baştan rica ediyorum. Sadece şunu söylemek istiyorum ki "tarım bile yapmıyorlar", değil, YAPAMIYORLAR ÇÜNKÜ SU YOK. Ada'nın bu bölümünden çıkan su çok tuzlu, ne içilebiliyor ne de tarım yapılabiliyor. Türkiye, yıllardır adaya tatlı su kaynağı kazandırma sözünü tutmamış. Ayrıca, tarım yapsalar kime satacaklar? Sadece kendilerine yetecek kadarını - imkanlar dahilinde) yapıyorlar. Müthiş bir ambargo altında yaşıyorlar, dolayısıyla sanayileri de yok, makine - ekipman ithal edemiyorlar veya bu makine ekipmanı kurmak için süpervizörler KKTC'ye giriş yapamıyorlar. Uluslararası futbol maçı bile yapamıyorlar, ve biliyor musunuz bilmiyorum Türkiye ile bile resmi maç yapamıyorlar. Türkiye, UEFA'da kalabilmek için KKTC ile maç yapmıyor. GUİNESS Rekorlar Kitabı'na girmeyi hak eden bir bayrak motifi işli bir dağda acak resmen tanınmış bir ülke olmadıkları için giremiyorlar.
baştan da söylediğim gibi amacım bir tartışma yaratmak veya orada olan herşeyi haklı göstermek değil. Daha önce ben de çok kızıyordum Türklere karşı hırt olmalarına, ama bu gerçekleri gözümle gördükten sonra, HAK VERMESEM de anlıyorum hissettiklerini. Sizin kardeşiniz deyip referandumda HAYIR demelerini isteyen bir ülkenin sizinle futbol maçı bile yapmadığını düşünsenize...
Neyse, ben gittiğimde valiz almıştım çok ucuza (25 TL). kaliteli bir şey olduğu söylenemez ama işe yarıyor. Bir de rakı ve diğer alkollü içkiler çok ucuz, tabi gümrükte miktar sınırı olduğu için çok fazla alamıyorsunuz.
iyi tatiller...Cevaplamak için Üye ol