Öğle yemeklerimiz sorun!!

Kuzeytu soruyor: 10

Kuzey bir turlu öğlen yemeklerini yemiyor. Doktorumuz menüyü bayaa genişletti. Balık, dolma, baklagiller falan serbest oldu ama bizimki hiçbirini yemiyor. Tatlılarda, meyvelerde sorun yok ama ogle yemeklerini yediremiyorum öğürüyor ağlaya ağlaya itiyor. Tuzluları yemiyor.

Önerisi olan nasıl yedirebilirim? Ne yapsam yer? :))

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


Ulku

belki henuz puturluye hazir degildir? sebze corbasini icmeye devam ediyor mu?


Damla

Meyve konusunda, hazır mamaların üstlerine bakarsan hep elma falan var, denenebilir bence. Ben çok kasmıştım aman tuzluya da alışsın falan diye ama ne kadar faniymiş :) O kadar değişiyor ki damak tadı zaman içinde. Burada grafiğini çizmiştim :) http://www.kitubi.com/2009/05/13/ben-ettim-siz-etmeyin-bebek-ve-cocuklara-yemek-yedirmek/


Ulku

damla yazi cok faydali, cok da hosuma gitti, herkes okusun bence.
tesekkurler!


Kuzeytu

Sebze çorbasını da içmiyor pamukelma. Bir anda ondan da vazgeçti. Bir de bebelac ın kerevizlisini yiyordu bugun ona balık kattım ama anladı mı ne sıpa onu da yemedi.

Meycancım biliyorsun işte yemedi mi yine yemeyecek diye oturuyorum galiba etkileniyor. Bakalım oyunlara basladık yavas yavas ama oyuncak verince direk agzına sokuyor. Ozgecon valla cok enteresanmıs senin şeker kız. Ekşi bizimkinde ne tepki alır hiç denemedim bi bakıyım. :)

Evet Damla Milupanın falan sebze purelerine baktım elma ve elma suyu var. Ben de geçen gun meyveli yogurt koydum yemeye ama ben bile igrendim o cocuk onu nasıl yesin.

Ya bi de bizimki illa onlugu agzına sokacak. Onu da alınca her yeri batıyor onları siliyim derken konsantrasyom gidiyor. Yani tam bir kaos durumundayız bi gorseniz halimizi.

Sizinki de yapıyor mu bu onluk olayını yoksa bizimkinin muzurlugu mu :))


Kuzeytu

Damla yazdıgın yazıya çok guldum. Biz de ben ettim siz etmeyin dedigin seylerin çogunu yaptık. Bakalım azimle hergün bisey deniyorum. Daha pure yiyoruz bir de bunun konustugu ve istemem dedigi donemler var ahh ahh.EmineKartal

Bu aralar Beyza da önlüklerini, cırt cırtları sayesinde çekince çıkarabileceğini keşfetti. Ben de ona önlük niyetine beyaz body'lerinin tersini çevirip arka (sırt) kısmını öne gelecek şekilde giydiriyorum, böylece tam önlük gibi oluyor, boynuna kadar dayanıyor. Bunun çıkmayacağını biliyor. Ayrıca leke olsa da iç tarafta kaldığı için sorun olmuyor. Size de tavsiye ederim.
Bu arada ben hiçbir zaman yemeği bitip mama sandalyesinden Beya'yı kaldırmadan ağzını, ellerini silmedim. Silme işinin çocukları yemekten soğuttuğunu düşünüyorum. Üstü başı pislik içinde kalsa da, mama sandalyesinin tablasında yemekler yüzse de, etrafa öbek öbek yemekler saçılsa da hiçbir zaman o yemek yerken fiziksel olarak müdahele etmedim ona. Sadece sözle uyardım, "yemek yere atılmaz" diye, devam ederse mama sandalyesinden kaldırdım ve yemeğine devam ettirmedim.
afiyetler olsun


iptal_uye

ahhhhhhhhh çok zor bu iş...... parmak kadar sıpaların annelere ettiklerine bakın :D


Kuzeytu

Kızlar bugun Kuzey ögle yemegini yediiiii... :))) Ama nasıl ?

Sebze puresinin içine meyveli yogurt kattım. Hatta daha da igrencleseyim Kayısılı Danino kattım. Acıdım ogluma bunu yedirirken ama agzını acarak bekledi valla. Ya ben boyle igrenclesmek istemezken o bunu sevdi napıyım yediricem artık.

Gözlerime inanamadım ama. :))

Yarın sebze çorbasına balık katmayı dusunuyorum ama içine meyveli yogurt koyamam dimi??? Balık ve yogurt olmaz yani (Bu arada balık iglonun alaska mezgiti yani donmuş balık)yasemin_ekin

kuzeytu, iglonun alaska mezgitini benim kiz ağzını sapırdata sapırdata yedi. her ne kadar kılçığı alınmış da olsa, ben yine de elimle kontrol ederek ekmekle beraber verdim. Senin ki de yer, için rahat olsun.

bu arada kuzeyin belki de ekşi-tatlı soslara karşı bir merakı vardır? portakallı ördek filna mı denesen:)))


meycan

:))))) vaay koçum Kuzey....
Annesi, çocuğun damak tadı gelişiyor işte, bilindik şeyler verme sen de, yaratıcılığını kullan...Cevaplamak için Üye ol