Öğle yemeklerimiz sorun!!

Kuzeytu soruyor: 5

Kuzey bir turlu öğlen yemeklerini yemiyor. Doktorumuz menüyü bayaa genişletti. Balık, dolma, baklagiller falan serbest oldu ama bizimki hiçbirini yemiyor. Tatlılarda, meyvelerde sorun yok ama ogle yemeklerini yediremiyorum öğürüyor ağlaya ağlaya itiyor. Tuzluları yemiyor.

Önerisi olan nasıl yedirebilirim? Ne yapsam yer? :))

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


iptal_uye

:)))) bayaa gelişmiş damak tadı. bir de hep derler kendin yiyemeyeceğin şeyi çocuğuna yedirmeye çalışma diye. böylelikle bu tez de çürütülmüş oldu :)) ayrıca anneyi yaratıcılığından dolayı da tebrik etmek lazım, nerden aklına geldi :)


Kuzeytu

Valla meyveli yogurt olayı kayınvalidemden geldi. Amerikada diger torunlara bakıyor su aanda orda da 1 yasında bir bıdık var. O da yemiyormus annemler de meyveli yogurt katmıslar. Ben de denedim ve oldu. Meycan da bugun sahit oldu. Yogurtsuz verdim yemedi yogurdu koydum agzı acık bekledi :)))


iptal_uye

bizde de güzel gelişmeler var. öğlenleri çorbalarımızı karın doyuracak kadar yemeye başladık (3 gündür). eti cici bebenin kızarmış bebek ekmeklerini ufalıyorum içine. onun mu tadını beğendi yoksa artık annemi üzmeyeyim mi dedi bilemiyorum :))


Elsa

cevaplarin hepsini okuyamadim ama eger emziriyorsaniz,hic dert etmeyin kati gidayi az yemesini,zamanla alisacaktir.ilk bir yil kati yiyecekler sadece tadina bakmak ve oynamak icin :) anne sutu diger her seyden daha besleyici.


Kuzeytu

bizimki daha dogma kıvamına gelmedi elenche :) Ama bu soruyu son 4 gundur denedigim tum yogurtlu ve meyveli yemeklerimi (igrenç kokmalarına ragmen) yedi. Yarısını yedi belki ama yine de agzını actı en azından. Çok mutluyum... :))

Tabagı bitirme ve doyma  gelişmelerinin darısı basımıza :))
Cevaplamak için Üye ol