ankara yuce koleji

elifozkan soruyor: 8

Yuce koleji ana sinifina veya ilkogretime gonderen varmi? Memnunmusunuz?

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


CERSER

Merhaba,

Benim oğlum 4 yıldır Yüce Kolejinde okuyor. Önümüzdeki sene 4.sınıfa geçecek. Ben de acaba değiştirsek mi diye bayağı okul araştırdım. Tek aklımı kurcalayan, Türkiye'nin bir gerçeği olan sınavlara yeteri kadar hazırlandırıyorlar mı diye oldu. Çünkü dersleri hep oyun şeklinde ve sıkmadan öğretiyorlar. Şu bir gerçek ki aklında çok daha iyi kalıyor. Bu sene iki kolejin sınavlarına soktum. Başarılı oldu. Ama gidip araştırdığımda Yüceye devam etmesine karar verdim. Yücede öğretmenimiz ve yöneticiler çok ilgili. Oğlum okula 1 saat geç gitse müdür yardımcısı hemen arar sorun var mı  hasta mı diye. Devamlı gelişimi ile ilgili öğretmenimiz mail ya da telefonla bilgi verir. Bir hafta derslerinde gerileme olsa öğretmeni arar ve nedenini konuşuruz. Yani her an öğretmeni ile iletişim kurabiliyoruz. Ayrıca çoğu kolejde olan rahatlık yok. Yani ben disiplinli bir öğrenci olmasını istediğim için bu disiplini sağlıyorlar. En azından öğretmenlerinden hem çekiniyor hem de çok seviyorlar. Okula ödevini yapmadan gidemiyor. Oğlum şimdiye kadar bir gün bile okula gitmek istememezlik yapmadı. Sadece o değil diğer konuştuğumuz velilerde aynı şeyi söylüyorlar. Sosyal imkanları çok fazla. Tablet bilgisayar olayına gelince, Türkiye'de ilk geçen okul oldu. Başta hepimiz yapılan zorlamaya çok tepki gösterdik. Ben hala çok iyi bir uygulama olduğunu düşünmüyorum. Ama 3.sınıflarda uygulamayı az tuttular. Ama sanırım bu sene çoğu kolej aynı uygulamaya geçiyor. Yüce öğretmenlerin eğitimi konusunda 1 yıl önde başladı. Yabancı dilde tablet uygulaması gerçekten iyi. Duyarak görerek eğitim alıyorlar devamlı. Tüm bilgiler bilgisayarlarında var. Ama kitap okumayı ve yazmayı orada yapmaları hoşuma gitmiyor.  
Sonuç olarak her velinin okuldan beklentisi çok farklı. Benim açımdan oğlum sosyal ve kendine güvenen biri oldu. Ama ileride sınavlarda ne yapabilecek bilmiyorum. Bu yüzden 4.sınıf eğitimini de kendi açımdan göreceğim. Unutmadan performans ödevlerinin çoğunu da okulda yapıyorlar.:) Bir an için aklıma gelenler bunlar. Teşekkür ederim.


elifozkan

ÇOK BİLGİLENDİRİCİ OLDU PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER...SEVGİLER....


saer

Merhaba,
anne1978 ve dilekmerto yaptığınız okul seçimini ve memnun olup olmadığınızı paylaşabilirseniz çok sevinirim. Ben de seneye anasınıfına gidecek oğlum için okul araştırması yapıyorum. Bu nedenle görüşleriniz benim için değerli. Şimdiden teşekkürler.


dilekmerto

sevgili sear..ben oğlumu nesibe aydaına yazdırdım..şu ana kadar memnunum..sevgiler..yontar

Yuce Koleji'nde Veli olanlar varsa bende 5.sinifa giden kızlarım icin düşünüyorum.Yardimci olursanız sevinirim.


grll

Bana göre fndk adlı üye de reklam amaçlı işler peşinde, hani diyor ya bazıları özellikle okulun reklamını yapma peşinde diye... Her neyse burada böyle şeyler pek de hoş değil, bizler çocukları için en iyisini düşünen anneler olarak paylaşımlar yapma niyetindeyiz elbette. Ben neden Büyük Kolej'i düşünmediğinizi merak ederek yazıyorum yorumumu. Ankara'nın ilk özel okullarından olan bu kolej ev sıcaklığındaki yoğun ilgileri ve çocukları sıkmadan işledikleri dersleriyle en başarılı okukllardan birisi bana göre. Ben de oldukça araştırma yaparak gönderdim çocuğumu ve 2 sene anaokulu ve 2 sene ılkokul olmak uzere 4 senedir bu okuldayız ve çocuğum da ben de oldukça memnunuz. Burayı da bir düşünün derim ben:)


annepinar

Merhabalar, benim kızım JALE TEZER KOLEJİ'nde ve 4 yıldır devam etmekteyiz. Eğitimi, sosyal etkinlikleriyle harika bir okul, en önemlisi çocuğumuz çok mutlu okulunda. Okul araştırması yapmak çok zorlu bir dönem ama en önemlisi yıllar sonra bu karardan pişman olmamak, çok şükür biz bunu başarıyla atlattık. Jale Tezerli olmaktan çok mutluyuz.


mach

fndk adlı kullanıcıya kesinlikle katılmıyorum. Ben Yüce Kolejinde 8.sınıf öğrencisiyim. Okul disiplinden çok uzak ve öğretmenler hiç deneyimli değil. Öğrencilerin müdürün yüzüne küfür ettiği ve etüt sınıflarından kaçtığı bir okul burası. Tablet olayı ise insandaki ders çalışma isteği yerine internete girme isteği uyandırıyor. Bu yıl ilk TEOG başarıları yüksek. Fakat bu okul değil dershaneler sayesinde. IB ise ortaokulda size sertifika bile kazandırmıyor. Derslerin kaynaması ve gereksiz evrak işlerine sebep oluyor.

Bu arada ben yüceye arı kolejinden geçtim. Arı cidden disiplinli bol gezi düzenleyen ve deneyimli kadrodan oluşturulmuş bir okul. Jale Tezer veya Nesibe Aydını kesinlikle tavsiye ederim. Hem yücenin aksine hijyenik ve disiplinli okullar. Yücede yere su döküldüğünde siyah sıvılar ortaya çıkıyor tıpkı çöp akmış gibi. ayrıca ingilizce sınıflarında sabah ilk üç ders yoğun bir şekilde yemekhaneden soğan kokuları iniyor.

Arı Koleji Jale Tezer veya Nesibe Aydın diyorum.Cevaplamak için Üye ol