Banyoyu -tekrar-nasıl sevdirebilirim?

ferdadeniz soruyor: 10

Herkese Merhaba:)

Bu Nurturia'daki ilk günüm:) Uzun zamandır canımıza okuyan sorunumuza aman bir çare diyerek başlamak istiyorum.

Deniz, 6 ay önceye kadar, yıkanmayı çok seven, banyodan çıkmayan bir çocuktu. Sonra bir gün,  anneanneyi ziyarete gittik. Temizlik hastası annem de çocuğu banyoda çitiledi:) O gün bugün, Deniz'i banyoya sokmakta zorlanıyoruz. Razı edip sokmayı başarsak bile, saçını ıslatmaya razı edemiyoruz. Öneriniz var mı?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


AOA

Bizimde benzer tecrübemiz olmuştu. Tatilde otelinin banyosundan nedense korkmuş ve uzun süre banya yapmak istememişti. Banyo saatini oyuna çevirdik biz de. Vanyoyu doldurduk, oyuncaklarımızı yıkadık, zamanla geçti. 


kedidirkedi

Saçlı bir oyuncak bebeği yıkamak olumlu sonuclar veriyor diye duydum ben de.


ferdadeniz

Cevap için teşekkürler:) Biz de banyo zamanı bütün oyuncakları banyoya taşıyoruz ama henüz muvaffak olamadık. Eğlenip oynuyor, ama saçına su değeceği zaman kıyameti koparıyor. Sizin ne kadar sürmüştü?


peyibal

ferdadeniz, çok güldüm çitileme olayına:))))  Deniz de ne yapsın, tepkisi normal ama geçer zamanla.Boyalara meraklıysa,Mothercare'de satılan banyo kalemleri var,küvet ve fayansları boyuyor, sonra yıkanınca çıkıyor.Belki işinize yarar.


AOA

Merhaba.. Sanırım 1- 1,5 ay kadar sürmüştü bizim. ferdadeniz

:) insan insanı çitiler mi, di mi ama:) boya kalemi önerisi için teşekkürler, hemen alıcam.


kedidirkedi

İmaginarium'da da var o kalemlerden, oradan da bakabilirsiniz.


ferdadeniz

tamam, çok teşekkür ederim:)karanfilim

ipek de hastalanıp ateşlendiğinde banyodan çok korktu.uZUN bir süre yaptıramadım.Son çareyi birlikte girip oyun oynayarak yaptırmakla buldum.İpekle ben de girersem korkmuyor artık


omuralp_

bende aynı dertten muzdarıptım.Bir hafta kadar hergun yıkadım kuvetı doldurdum olmadı bende gırdım beraber oynayarak yıkandı.Şimdi banyonun kapısını acık gordumu kosuyo kuvete yıka benı dıyor :DCevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Burun tikanikligi 2

Doğum öncesi süt arttırıcı 4

Uykuya dalma problemi 11

Memede uyumak 4

eysanada_2901
Son: ayazlali,