Envai çeşit soru(n)lar

duygucannn soruyor: 4

Sıkılmadan okuyup cevap verenler olursa çok sevinirim.

  Oğlum genel yapı olarak gürültüyü, ani tepkileri sevmeyen ve hemen göz yaşını akıtıveren bir bebek. Ama bugünlerde daha bir hassas sanki. Uzun süredir beklediğimiz dişimiz baş gösterdi acaba o yüzden mi böyle hassas.? Bir de dişimizi ilk geçen salı farkettim, iğne ucu kadardı hala pek bir büyüme yok. ne kadar zamanda tamamamen eti yarıyor ki acaba bu dişler ( yani birden boy atmasını beklemiyorum tabi de :) ) Hani eti yarıp çıkınca sıkıntısı geçer derler ya hep, o bakımdan soruyorum.

 Ayrıca oğlum bazen içli içli ağlayarak uyanıyor. Sonra bir şekilde sakinleştiriyoruz. Oyuna daldırıyoruz falan,ama birden tekrar başlıyor ağlamaya. Sanki bir şeyler hatırlayıp da tekrar üzülüyor gibi bir hali var. Acaba rüya falan görüyor da, hatırlayınca mı tekrar tekrar içlenip ağlıyor? Bir de bu ağlayarak uyanmaların duygusal sebepleri  mi var acaba. Bundan kastım babasına çok düşkün bu aralar. Onu daha az gördüğü için herhalde. Bir gün boyunca ( hafta sonu hariç) eşimle 3 saat falan anca görüşebiliyorlar(sabah işe gitmeden ve akşam işten geldikten sonra). Tabi bu süre zarfında dolu dolu geçiyor vakitleri, hep oyun, eğlence, beraber yemek vs. Ama geceleri ben oğluşla yatıyorum. Babamız başka odada. Acaba oğluşa bu zaman yetmiyor mu? babasına doyamadığı için mi bu kadar bağlı ya da gece ağlayarak uyanmaları bununla ilgili mi? Çünkü son zamanlarda çok huzursuz uyur oldu :( Dün gece 7 gibi uyuttuk yarım saat- 45 dakikaya 3-4 kez bir uyanıp içli içli ağladı :( başka bir sıkıntısı mı var acaba? Annelik içgüdüsüile zamanla ne derdi olduğunu anlarsın diyorlar ama ben anlayamıyorum galiba :( 

  Bir de bez bölgemizde sivilcelennmeler olmuş.tırnak büyüklüğünde iki farklı yerde minik minik içi dolu sivilce gibi şişlikler var. Pişik gibi sorunlarımız olmazdı hiç. acaba öyle bir şey mi yoksa başka bir sıkıntı mı? ne tavsiye dersiniz?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


mimicha

Aglamalari ve sk sk uyanmasi distendir .. ama hala beraber uyuyor olmaniz biraz tuhaf degilmi? inanin bebisler odalari ayrilinca duzenli ve kesintisiz uykuya cok daha kolay geciyorlar.. insallah kolay atlatirsiniz bu dis cikarma donemini ..


duygucannn

Gece emzirmesini kesemediğim için çok zorlanıyorum. Bırakın ayrı odayı kendi yatağında bile yatıramaz oldum. Gece emzirmesini de kesmeye cesaret edemiyorum.Gün içinde süt alımı çok az, o yüzden biraz beklemeyi tercih ettim. Böyle de çok yorgun kalkıyorum farkındayım :S Ne yapacağım bilmiyorum.


mimicha

bende 8 aylikken emzirdigim halde ayirmistim odasini duygucan .. inan gittikce dahada zorlasicak bu oda ayirma konusu .. gecede en az 10 kez emmeye kalkan oglumu artik yanimda yatiriyordum kalmaktan biktigim icin .. bir gun ani bi kaarla birazda esimin zorlamasiyla odasini ayirdik .. ayirdiktan sonra 3 ay daha emzirdim.. gece kalkip onun odasinda emziriyor geri yatagina koyuyordum .. bi kac gun ozellikle cok zorlandik ama oyle bi rayina girdiki hersey gecede 10 kez kalkan oglum sadece 2 kez emmeye kalkmaya basladi ve deiksiz uyumaya .. hem onun icin cok rahat oldu  hemde benim icin ..umarim senin icinde cok kolay olur ;)


duygucannn

Demek siz de emzirirken ayırdınız. Olumlu sonuçlar almış olmanız ne güzel bir örnek teşkil ediyor. Umarım ben de yakın zamanda aynı cesareti gösterip bu gece uykuları için bir atılım yapabilirim. Zaten böyle düzelmesini beklemek mantıksız ama. Acaba dedim başka sebepleri olabilir mi? İş gece emzirmesinde ve dişte bitiyor galiba.
Cevaplamak için Üye ol