Bebeklerinizle oynadığınız oyunlar 6+ ay

oz_ey soruyor: 5

Sevgili anneler bebeklerinizle 6 ay civarı ne tür oyunlar oynuyorsunuz ve ne tür oyuncaklar aldınız

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


guta

6 ay civarı fazla bir alternatif yok zaten :) Bol bol konuşmak, şarkı söylemek, eline değişik şeyler vermek, ses çıkaran şeyler, cee ceee oyunu, koltuğun arkasına saklanıp çıkmak, topun peşinden koşmak :) Oyuncak konusunda çok kararsızım. Abisinden kalan bir sürü oyuncak var, hiçbirine bakmıyor. Kopmuş bir kapak, pet şişe, çay tabağı gibi saçma sapan şeyler daha çok ilgisini çekiyor. Bazen çıngırakları sallıyor, arada bir ben arabayı oynatıyorum, o bakıp heyecanlanıyor.


bellroad

merhaba siz sorunca intagram hesabımıza baktım ne yapıormusuz diye, bol bol sarkı, konusma, dans, ayna karsısında vakit gecirme, evde her isi yaparken anlatma, rutin olusturmaya calısma, ona zarar vermeyecek her turlu ev esyasını eline verme (gunes gozlugunden tutun da kumandaya, dergiye kadar), ses cıkaran pelus oyuncaklar, cıngıraklar, balonlar, emekleme silindirleri, oyuncakları, ac kapa kutular, sepet icine kesfetmesi icin nesneler vs


annemmm01

bizde 6 aylığız, aynı guta üyesinin yaptıklarını yapıyoruz :)


merv1986

merhaba;

 benim oğlum da 5. ayını bitirecek az kaldı. sabahları babasının üzerinde oturup hop hop yapmaya benim dizlerimin üzerinde hop hop yapmaya bayılıyor.zıplamak çok hoşuna gidiyor. Kucakta müzikle dans ediyoruz mesela. Ayna karışında cilveleşmeye de bayılıyor. Babasıyla oturduk 4. ayında ev yapımı oyun halısı yaptık. oyuncaklar astık içine oyuncaklar koyduk. bir süre onun içinde dönüyor onlarla oynuyor sallıyor , ağzına alıyor falan. oyuncaklar, şuanda peluştan ayıcıklar, peluş içinde kırılmaz ayna, fısher price çıngırak, peluştan çıngıraklı top, peluş yılan ... ay ne çok saydım. bayağı özellikle bu ay ilgilendi.sizinki 6 aylık daha fazla ilgilenir bence. ben çocuk sarkıları var oyun olarak onları söylüyorum, mesela sar sar makara, fış fış kayıkçı gibi. söyler söylemez gülücükler yayıyor.  peluştan topu var onunda sayı sayarak elimde sektiriyorum onuda ilgiyle izliyor.ve hergün dışarıya çıkarıyorum, adana da havalar hala soğumadı. güneşliyse mutlaka arabası ile tur atıyoruz şarkılar eşliğinde. öyle yanii.... çok uyuyan bir bebiş olmadığı içim mecbur aktiviteler yaratmak zorundayım. 
kolay gelisn:)


perfecto

ben sürekli ingilizce türkçe şarkı söylerdim 

cee yapardık 
gıdıklardım 
ver-al öğretmeye başlayabilirsiniz. Cevaplamak için Üye ol