Kahvaltı sorunsalı

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


guta

Bizimki de aynı şekilde, kahvaltı en zor öğün. Biz de omlet yapıp, küçük küçük önüne koyuyoruz, kendi yediği kadar yiyor. Ya da haşlanmış yumurtayı koyuyoruz önüne. Bazen sadece beyazını yiyor. Tabi bazen bu yazdıklarımdan sadece 2 lokma alıyor, bazen hepsini yiyor, hiç belli olmuyor. Eline bir dilim kaşar peyniri veriyorum. Zeytin kesip koyuyorum önüne. Salatalık kemiriyor. Bazen milupanın 8 tahıllı ballı mamasını yapıyorum ama pek yemiyor, birkaç kaşık tadıyor sadece.  Üstüne süt içiriyorum. Az yediyse 1 saat sonra meyve ile takviye yapmaya çalışıyorum.


guta

Bazen tost yapıp deniyorum ama çok az tadıyor. Büyük oğluma yaptığımda ona da veriyorum o yüzden.


curlygreen

Merhaba,

 

Benim oğlum da süt ve süt ürünleri tüketmiyor ben de çareyi krep yapmakta buldum sut, yumurta, peynir biraz da un bunu severek tüketiyor bazen de taze soganlı ya da pırasalı omlet yapıyorum onu da seviyor bazen zeytin domates salatalık tuketiyor , bazen suzme peynirin ustune bal surup veriyorum tadını almasin diye :) klasik anne modeli işte yemediklerini yediklerini içine tıkıştırmak :)


metelikatu

aynı sorun bizde de var bir vakit çiğnemeye özenen hiç bir yiyeceği ezilmişse ağzına sürmeyen bebeğim şimdi blendır kıvamı istiyor kahvaltıda karışıma döndük gene,öğlen akşam yemeklerini iyice ezerek ya da blendırdan geçirerek veriyorum. Azılarımız çıkıyor ilk zamanlar çiğnemek bebikimi rahatlatıyordu ama şimdi canını yakıyor olmalı ki çiğnemeden yutmak istiyor. 


gmnsntrk

Merhaba anneler,

Simdi durum nasıl? Kahvaltı yapiyor mu canlariniz? Hep böyle gitmiyodur insallah 😢


metelikatu

biz normale döndük. Dişler çıktıktan sonra iştahı doğrultusunda istediği gibi yiyiyor Cevaplamak için Üye ol