emmeyi reddediyor..

okanumut soruyor: 10

Emsin diye 2-3 ay meme başı ağrısı çektiğim bebeğim ek gıdalara geçtikten yaklaşık 1 ay sonra -kaşıkla löp löp yutmak daha kolay geliyor- bebeğim çok isteksizce emmeye başladı..hatta son günlerde hiç emziremiyorum neredeyse..lütfen deneyimlerinizi paylaşın.. (uykuda bile pek emmiyor..)

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


okanumut


Yani pek çaresi yok diyorsunuz:((


Marlasinger

Benim oğlumda ek gıdaları hiç istememiş emmek istemişti sizinkilerin tam tersi yani.Bakalım kızım ne yapacak.Ama bebeklerde bazı dönemlerde emmeyi redetme oluyor.Eğer hiç emmiyorsa sağarak vermeyi deneyin belki onu kabul eder;)


esin35

benim kızımda 1 aydır çok zor emiyor memeyi tutuyor 1-2 dakika sonra ağlayarak bırakıyor..süt akışı azaldı sanırım yeterli olmayabilir..sağıyorum bir göğsümden 100cc civarı geliyor..doktorumuz önümüzdeki ay ek gıda başlayabiliriz dedi kilo alımına göre...


okanumut

Artık biberonu da pek istemiyor..süt-mama.. (ben emmeyi bırakmasın diye ilk biberon emzikleriyle devam ettim..dolayısıyla o da mızır mızır akıyor) 

Daha ek gıdalara geçmeden bebeğimin karakterine bakarak çevremdekilere diyordum ki: Katılara başlayıp da karnı doyarsa, hiiiç kendini yorup emmez.. nitekim dediğim gibi de oldu..

Bir de sütüm çok çok çok azaldı.. 7 aydır süt sağmaktan kısmen tendinit oldum.. inanaın kalemi tutup da iki satır yazı yazamıyorum elimle..


okanumut

Süper düşünmüşsün aslında..müthiş fikir.. (olsa da emzirsem:))

baharb

bu yastaki bebekler bazen birkac gun ara verebiliyorlar cesitli sebeplerden. kesin bitti diye dusunme, belki tekrar baslar emmeye.


Annegozuyle

Kızım da zaman zaman emmeyi azaltıyor.
O zamanlar fazla zorlamadan, farklı şekillerde (yatarak, ayakta, oturarak gibi) denedim. Birinden birini kabul ediyor.
Bir de uyurken daha rahat alıyor sanki o dönemlerde farkında olmadan.gulsahkarahan

Benim bebeğim de ek gıdalara geçtiğimiz dönemde bi süre emmek istememişti,sonra kendiliğinden dönüş yaptı,şimdi de ek gıdalarala hiç arası yok,sadece kendi yerse (kendi elleriyle) yiyor.hep emmek istiyor.demek istediğim geçici olabilir.siz sakin olun ,umarım geçecektir.


okanumut

hilal bizimki uykuda da pek emmiyor..yine de denesem uykularını bozar mıyım? Kendisi çok hassas dengeler üzerine kurulu bir bebektir de:))Cevaplamak için Üye ol