emmeyi reddediyor..

okanumut soruyor: 4

Emsin diye 2-3 ay meme başı ağrısı çektiğim bebeğim ek gıdalara geçtikten yaklaşık 1 ay sonra -kaşıkla löp löp yutmak daha kolay geliyor- bebeğim çok isteksizce emmeye başladı..hatta son günlerde hiç emziremiyorum neredeyse..lütfen deneyimlerinizi paylaşın.. (uykuda bile pek emmiyor..)

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


aresrar

Benim bebeğim de işe başladıktan sonra ilk hafta beni bekleyerek emmek istiyordu. bugünlerde ne iş dönüşü, ne gece ne de gündüz emmek istemiyor. daha emme pozisyonuna geçince yaygarayı koparıyor. Bunun yanında dişlerimiz de çıktı alttan üstler de kabardı.
sağıyorum 125 cc gelen göğüslerimenden, 50 cc ancak geliyor ikisinden acaba sütüm mü kesildi. Ondan mı emmiyor. acaba çocuğum emmeyi bırakacak mı. Napacağım bilemiyorum.


EmineKartal

aresrar, emmese de sağın, sağmayı sakın bırakmayın. mümkün oldukça sık sağın. 4 saat hatta mümkünse 3 saatte bir sağın. emmese de biberondan içiyor di mi?
belki dişler sebebiyle reddediyordur emmeyi, belki de işe başladığınız için sizin duygularınız onu da etkilemiştir, vb.
önemli olan anne sütü alması değil mi, ha memenizden ha biberondan.
moralinizi bozmadan sağın. bakın görün bir iki gün içinde artacak sütünüz...


aresrar

Hİlal ve Emine teşekkür ederim cevaplarınız için, gerçekten herşey moral ile ilgili sanki. Uyurken emdirmek aklıma gelmemişti o şekilde memeyle barıştı sanki oğlum. Gece uykusunda emiyor çokca ama uyanıkkende iki gündür bir kere emdi. Sanırım dişleri çok zorluyo.


Elsa

1 yasa kadar anne sutu ek gidalardan daha besleyici.anne sutu vermeye devam etmek istiyorsaniz bebeginize kasikla mama yedirmeyin,kendi eline yiyebilecegi bir seyler verin,onu yemeye calissin,su yada baska bir icecek vermeyin.biberon yada emzik kullanmayin.muhakkak emmeye devam edecektir.
Cevaplamak için Üye ol