Pasta süsleri / malzemeleri

burcuege soruyor: 8

Merhaba,
Daha önce internetten alışveriş yaptığınız pasta süsleri, malzemeleri satan bir yer var mı? Böyle dişli mişli kurabiye kalıplarına, ilginç temalı süslere ihtiyacım var. Doğum günümüze de az kalmışken, diş buğdayı olayını evde halletmek istiyorum da ben.

Çok teşekkürler!

Burcu.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


mona_roza

nerde oturuyorsunuz


mona_roza

http://pastadunyam.blogspot.com/2011/01/pasta-malzemeleri-pasta-dekorlar-pasta.html

ben burdan yapıorum bu tarz alışverişlerimi, dükkan evime yakın ama burdanda yapılıomuş


ozalp07

ben şöyle yapmıştım. burada diş buğdayı ile ilgili arama yaptığımda adresini hatırlamıyorum ama bir blogta görmüştüm.  kağıda dişin şeklini çizip sonra plastik dondurma kabının kapağını üstüne koyarak aynısını çizip kesmiştim ve plastik bir diş kalbım olmuştu.  un kurabiyesi hamurunu(beyaz olduğu için) plastik kalıba göre yapıp pişirmiştim.  diş pastamızı yaptırdığımız pastaneden ufak bir şeker hamuru rica etmiştim. onunlada kurabiyelerin üstüne göz ve smiley yapmıştım. gayet güzel olmuştu.  hamura biraz kakao karıştırıpta göz ve smiley yapabilirsiniz aslında. diğer kurabiyeleri normal piyasada satılan kalıplarla yapmıştım.


nihal58

özalp o gördüğün blog benimkiydi muhtemelen çünkü o dahiyane fikri benden başka yapan olmamıştır :))))
aslında bende netten alacaktım ama diş şeklinde kalıp bulamamıştım o zaman o yüzden öyle bir yola başvurmuştum ama çok zahmetli olmuştu ve uzun sürmüştü kalıp bulunsa daha iyi olur.

http://poyrazligunler.blogspot.com/2010/05/dis-bugday-hazrlklar.htmlburcuege

teşekkürler ozalp07, ekangal; inceliyorum hemen. Biz Aydın'da yaşıyoruz bu arada. Burada göremedim hiç, mecbur internetten alacağız.


ozalp07

doğrudur nihal. hatırlayamadım adını bloğun. ewt kuzenimle gece 3 e kadar uğraşmıştık 3 saat falan sürmüştü. hemende bitmişti):


burcuege

"çünkü o dahiyane fikri benden başka yapan olmamıştır :))))" kısmına çok güldüm, e güzel bir fikir gerçekten :) o linkleri de inceleyeyim. teşekkürler!


ipek78

Dis kalıbı var mi bilmiyorum ama guzel bir site tavsiye edebilirim..

www.nuanspasta.com


Cevaplamak için Üye ol