uyku problemimiz

Fundaeyup soruyor: 5

sordum sorumu ama nereye sordumu bilmiyorum cunku daha kullanmaya bu siteyi yeni basladim

ben funda kizim iki yasinda

ve bu zamana kadar hic uyku problemi yasamamisdik

iki haftadir gece gunduz karisik oldu odasinda uyumak istemiyor bizimle uyumak istiyor geceleri bir iki kere ayakda agliyarak uyaniyor ne yapmaliyim ki eski uyku duzeni yerine gelsin

tesekkurler

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


gul86

odasında korktuğu birşey olabilir bence önce onu araştırmalısın..sPetek

Öncelikle hoşgeldin aramıza.. doğru yerdesin :)

Gul86 arkadaşa katılıyorum birşeyden korkmuş olabilir ayrıca birde bir rahatsızlığı varmı (diş kulak.. vs) ona da bakın derim...


CokBilmis

Kızım 2. ayından bu yana odasında ve kendi kendine uyuyordu. 18. ayından sonra bana "Sen git" demeye başladı. Yatağına yatırıp odadan çıkıyordum.

23. ayında birden bire anlattığın gibi oldu. Bir süre nerede nasıl uyuduğumuzu şaşırdık. Sonra babasıyla aramıza yatmak istediğini söyledi. Ten temasından hoşlanmayan bir bebek olduğu için bizim yatağımızda asla rahat edememişti. Kendisi isteyince kırmadık. 2 ay aramızda yattı. Baktık gitmeye niyeti yok :) Şimdi kızımın odasında, yatağının kenarına açılır koltuğumuzu açtım. Yatarken yanına uzanıyorum. Yine de çoğunlukla kendi yatağından, benim çekyata kayıyor ve kollarını boynuma dolayarak uyumak istiyor. "Annecim bana sarılır mısın?" diyor.

Bu kadar net bir şekilde dokunulmak istediğinden ve benden sevgi ifadeleri beklediğinden ben de itiraz etmiyorum. 1 aydır da bu şekilde uyuyoruz.

Yani sana bir önerim olamayacak (kelin merhemi olsa başına sürermiş) :) Ama yalnız olmadığını bil istedim...


berchka

merhaba umarım bende doğru yere yazıyorumdur çünkü bende yeni katıldım aranıza :)

bu anlattığın benim ikiz kızlarımdan birinde oldu geçen ay (22 aylıklar bu arada) geceleri ben yanına yatardım uyurduk sora 1 ya da 2 kez sadece süt için kalkardı. Şimdi resmen ters geldik acayip huysuzlaştı bir kere ve dediğin gbi benimkide gündüz uyku düzeni falan da şaştı bir benim yanımı istiyor bir odasını gösteriyor bir salonda yerde yatmak istiyor anlamadım ilk başlarda.Geceleri 20 dk da bir yatakta ayağa kalkıp anneee diye ağlıyor.Sonra dr a gittim son çare azı çıkarken belli etmezmiş kimi zaman kendini ve çocuklarda ciddi bir huysuzluk ,uyku düzeni değişimi olurmuş. Baya eskiye caljel dönemine döndük birde dr um doğal bir uyku düzenleyici verdi ilaç değil bitkisel day&night şurup diye onu kullanmaya başladım ve 3-4 gün sonra alya nın uykuları eski haline döndü. Eğer sizdede henüz azılar tamamlanmadı ise bu çözümü uygulayabilirsin.MAlum adı üstünde Terrible Two boşuna bu adı vermemişler bu yaşa gerçekten terrible :))


Fundaeyup

cevabiniz icin cok tesekkur ederim gorusmek uzere

kendinize ve bebeginize iyi bakinCevaplamak için Üye ol