Doğum sonrası eşte ve kendinizde cinsel isteksizlik

s_emir soruyor: 2

Herkese merhaba ben aranıza yeni katıldım. Okuduğum kadarı ile bu soru sorulmuş ama ben tekrar açmak istedim.

Ben hamileyken eşim tarafından aldatıldım. Hamileliğim boyunca bebeğim saolsun bana herhangi birşeyi olmadı ama ben psikolojik olarak çok üzüldüm toparlanamadım ve atlatamadım bu sorunu, öğrendiğimde bebeğim yeniydi ve aldırmayı düşünmüştüm yapamadım çünkü onu içimde hissetmek çok ayrı bir duyguydu. Kendim çalışıyorum kendim bakabilirim dedim ve hamileliğimi devam ettirdim.
Şimdi bebeğim 3 aylık oldu eşimle aram düzelmeye çalışıyor ama hamileliğim boyunca istekli olan (aldatılmama rağmen) eşim şuan kesinlikle isteksiz. Bende istemiyorum ama başımdan böyle birşey geçtiği içinde sürekli şüphe içindeyim ve özgüven eksikliği yaşıyorum. Konuşmayı denediğimde psikolojik birşey tartışmaya gerek yok zamanla geçer seni aldatmıyorum diye bir cevap verdi bana ve bende o günden sonra asla sormadım. Şimdi ne yapmalıyım.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


uykudanonce

Bebeğinizi emziriyorsanız, emzirmenin böyle bir etkisi var. Ayrıca kafa olarak da bebeğinize odaklısınız, uykusuzsunuz, vs... Babalarda da çok olan bir durum. Toparlanma sürecine girdiyseniz eski konuyu aklınıza getirmeyin ve bunu ona bağlamayın. Öncelikle duygusal toparlanma olması daha sağlıklı. Çocuktan sonra zaten ilişkinin bütün taşları yerinden oynayıp tekrar yerleşiyor. Birbirinize güveninizi yeniden kazanın. Tekrar hazır hissettiğinizde yavaş yavaş yoluna girecektir her şey.


babu

Diger sorulara bakmissiniz sanirim ama ozellikle su soruda tiara'nin yazdigi yanit sizin durumunuz icin bazi yorum ve oneriler iceriyor, gozden kacirmis olabilirsiniz diye paylasmak istedim: https://www.nurturia.com.tr/questions/60d686fe-9e0d-4d19-9f22-a025016c5fea/1/dogum-sonrasi-esler

esinizin artik sizi aldatmadigina eminseniz, aranizdaki sorunun farkli cozumlerini aramak lazim sanirim. Cok zor bir durum. Ozellikle bir yeni anne icin. Muhtemelen bebeginiz hem fiziksel hem duygusal olarak cok mesgul ediyordur zaten sizi ama esinizle ikili iliskinizi de -sadece cinsellik degil- toparlamak icin ugrasmak lazim sanirim. Zorlayip basbasa zamanlar yaratmak, tekrar dost da olmak (eger o anlamda uzaklastiysaniz) 

bunun yaninda ben olsam evliligin bitmesi ihtimaline de kendimi hem maddi hem manevi hazirlardim. Hem sizin kendiniz hem de iliskiniz acisindan boylesi daha saglikli olur diye dusunuyorum. 

bir de imkan varsa cift terapisi de cok yardimci olabiliyor eger 2 taraf da evliligi devam ettirmeye istekliyse. 

umarim arzu ettiginiz yakinligi yine yakalarsiniz. Cevaplamak için Üye ol