6 aylık kızım ayakta duruyor, sakıncası var mı?

oyabes soruyor: 5

Belki daha önce de sorulmuştur ama sorularda bulamadım. 6 ay 8 günlük Kızım bugün ilk defa park yatağın köşelerinde tutunarak ayakta durmaya başladı (babasının desteğiyle kalktı tabii) ama çok rahat duruyor ve bu duruma bayıldı, sevincinden zıplıyor ve yere düşmüyor,sanki yürüyecekmiş gibi rahat. Sevinsem mi bilemedim, şu anda çok mu erken, bastırmamak gerektiğini duymuştum. deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Elif_Ezel

Endişelenicek bişey yok kıznız harketli bir bebek ne güzel. Benim kızım da 3,5 aylık döndü,5 aylık sürünerek emeklemeye başladı ve aynı sizinkinin döneminde ayağa kalktı.Gittikçe profesyonelleşicek ve hızla emeklicek. Sevinmekten başka ne yapılabilir ki:)


selencem

Benimki de 5 aydan beri bizim destegimizle ayakta. Doktorumuz bir zarari olmadigini soylemisti.


zmimoza

Benim oğlumda 4 aylıkken dönmeye başlamıştı, 5,5-6 aylıkken de kendiliğinden koltuk kenarlarına tutunarak kalkmaya çalışıyordu..Aynı aylarda oturmadan emeklemeyi öğrendi,dr.miz çok şaşırmıştı oturmayı bilmiyorken evde fıldır fıldır emeklemesine :)

Sizi hareketli ve güzel günlerin beklediğini söyleyebilirim..Korkulacak bi durum olduğunu sanmıyorum..


melusina

benim kızım da 5 aylıkken desteksiz oturmaya başladı 5,5 aylık geri geri emeklemeye bu sıralar da tutunarak kalkmaya çalışıyor bence bebekler hazır hissettiklerinde yapıyorlar bunları yani illa şu ayda şunu yapacak diye bir şey yok korkmayın


idilseda

Merhaba arkadaşım,

yüzyüze görüşemedik , burdan kavuşalım bari:) Geçen hafta 3. ay kontrolüne gittik, doktorumuz oturma durumuna baktı, bizim kızın oturmadan kalkmaya çalıştığını söyledi, Ela2nın oturma durumu ne bilmiyorum ama dikilmesinde sağlığına sakıncalı bişey olmadığını ama oturmayı öğrenmesini güçleştireceğini söyledi, sizin ayınızda geçerlimidir bilmiyorum ama,bu vesileyle öpüyorum seni ve kuzuyu, kızlara selam, yakında görüşeceğiz:)Cevaplamak için Üye ol