ıki kucuk cocukla butun gun evde yalniz ne yapilir, nasil yapilir?

ecehankoc soruyor: 7

Bugun kizimin okulunun son gunuydu. Oglumun dogumu icin gelmis olan annem pazar gunu donuyor. Butun yaz butun gun iki cocuga tek basima bakacagim. Esim aksamlari en erken 18:30 ta evde oluyor, etrafta cocuk birakabilecegim kimse yok(Italya'da yasiyoruz) Kara kara dusunuyorum, tek cocukla zor basa cikarken iki cocukla nasil yapacagim diye. Tavsiyesi, tecrubesi olan?? Simdiden tesekkurler!!

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


nisa2010

türkiye'de benim etrafımda bu kadar konu komşu varken kafayı yiyebiliyorsam Allah senin yardımcın olsun.


chroma

Öncelikle Allah kolaylık versin. Biraz (!) zor ve yorucu olacak iki çocuğu tek başına zaptetmek. Bütün gün evde durmak yerine mümkün mertebe kendinizi dışarı atın. Yakınlarda park vs varsa güneşin çok tepede olmadığı anlarda parkta takılın. Ayrıca ev müsaitse küçük bir şişme havuz alıp ablayı orada oyalayabilirsin.


happybaby

yurtdışında yaşayan biri olarak söyleyebileceğim büyük çocuğun oyun grubuna katılması ki yurtdışındaki kreşler bu konuda derya deniz, çok alternatif var her keseye uygun başka türlü olmaz zor...
maviboncukk

İki çocuğum yok. İkinciyi doğursaydım ilkiyle yeterinc ilgilenemeyeceğimi düşündüğüm ve haksızlık yapmak istemediğim için yapmadım. Tek çocuğa bile yetişmek zor.. Fakat parkta sizin gibi annler görüyorum. Bebk pusette, büyük çocuk scooter da..parkta emzirip uyutabileceğiniz yaşta.. Öğle uykusu saatleri dışında saatlerce kalabilirsiniz büyük bir parkınız varsa.. 3 yaşında çocuğu yazın evde tutmak zor..


maviboncukk

Bizimki sizinkinden küçük ve hergün 4-5 saat parkta oynuyor.


mother_of_sons

Büyük 13aylıkken küçük geldi, küçük 17gunlukken yalnız kaldım. Delirmedim :) olmaz diye Bi şey yok olur. Su akar yolunu bulur!

ayrıca yaz okulu, oyun grubu gibi seçenekler bütçe müsaitse kesinlikle değerlendirilmeli. Yada oyun ablası?

kolaylıklar diliyorum.


fattololo

bence de yaz okuluna devam ettirin. benim buyuk kizim da krese gidiyor. aksamlari o gelene kadar piknik seylerini hazir ediyorum, yani meyve falan dogruyorum, ymegini hizlica yedirip parka atiyoruz kendimizi. yani 2 gundur boyle yapiyoruz, hos benim ikinci dhaa cok minik, tecrubemmkisa sureli ama o parkta oynarken ben emziriyorum, piknik cok sevdiginden gelip yanimda meyvesini yiyor, minik acik havada yoruldugundan eve gelince hemen uyuyor. buyugu yikayip yatagina goturup kitap okuyorum yatiriyorum.yaz ayi bitinceye baska cozumler bulacagiz. kislarin uzun ve soguk gectigi bir yerdeyim, bakalim ne olacak.Cevaplamak için Üye ol