Kizimi jimnastike nasil gondara bilirim?

Zaza soruyor: 4

Kizim 3,5 yasinda,kresde jimnastike gitmemek icin aglayarak direniyor. Basina boyle bir olay gelen var mi?ne yapabilirim?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


tuntibo

Bence hiç zorlamayın. Belki bir kere gittiğinde bir yerini incitmiştir. Ondan şimdi gitmek istemiyordur. Ya da sevmiyor olabilir. Her çocuğun ilgisi farklı. Bence siz zorlamazsanız, arkadaşlarını gördükçe kendiliğinden o da yapmak isteyebilir. Hiç yapmazsa da seneye denersiniz, büyük bir kayıp olduğunu düşünmüyorum. Öğretmeni ile hiç konuştunuz mu? Belki o daha iyi gözlemleyebilir.  Kolaylıklar diliyorum.


Zaza

konustum oda bi shey yapamiyor( Ilginiz icin teshekkur ederim

 


erenle_dunyam

:) aynı benim oğlum. 3,5 yaşında . 3 aydır kreşe gidiyor. Jimnastik dersi dahil hiçbir branş dersine girmek istemiyordu. Her akşam "Yarın ingilizce dersine girmicem, spor dersine girmicem. sen öğretmenime söyle" diye pazarlı yapıyor hatta ağlıyordu. Öğretmeni ile konuştuk , zorlamama kararı aldık. öğretmeni ve biz derslere girmene gerek yok, istersen izleyebilirsin. istersen katılabilirsin diye konuştuk. o günden sonra konusunu açmadı. yaklaşık 2-3 haftadır da kendi isteği ile müzik ve beden eğitimi dersine katılmaya başladı. zorlamak tersi sonuç veriyor. Öğretmeni ile anlaşıp ilk önce sadece izlemesini sağlayın. sonrasında zaten gerisi kendiliğinden geliyor.


Zaza

bizda ilk oyle yaptik 3kere izledi amma hic sonuc vermedi)) Shimdi yuzme derslerine katilmasini istiyoruz)bakalim ne olucak.erenle_dunyam-cevabinizi ilgiyle okudum))

 Cevaplamak için Üye ol