Gebelikte kabızlık ve makatta çatlak sorunu olanlar

0tospembe soruyor: 2

doktora gittim gebe olduğum için sadece uyuşturucu krem verdi fakat bi işe yaramıyor gün geçtikçe daha çok canım yanıyor böyle sorun yaşamış olan ve ya yaşayan anneler varsa buna nasıl çözüm bulurum?önerilerinizi merakla bekliyorum

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


asklepios

slnkaa, ağrı ve kanama yoksa muhtemelen sadece venöz genişlemeye bağlı hemoroidin vardır, ama görmeden kesin bir yorum yapmam hata olur. Eğer düşündüğüm gibi, komplike olmamış hemoroidin varsa sıcak oturma banyosu ve pomattan fayda görürsün, uçları içeri sokamaman çok normal, çünkü gebesin, işler biraz daha farklı yürüyor vücudunda. Yine de önerim; kadın-doğum doktoruna göstermen yönünde olacak, gerek duyarsa seni bir cerraha yönlendirir zaten. Geçmiş olsun.


tulay_defne

Bende normal doğum sonrası dikişlerim var diye kabız olma korkusuyla sürekli sıvı beslendim günde 1 tencere kayısı hoşafı falan içiyordum. Bende de uzun süre ishalden dolayı çatlak olmuştu.(ishalden sonra da olabiliyormuş yani tabi bunu iş işten geçtikten sonra öğrendim) Artık tuvalette ağlar hale gelmiştim.Zaten dikişlerden çekiyordum bi de bu çıkmıştı. Süt veriyorum diye birşey de kullanamıyordum. Daha doğrusu doktora gitmeye çekiniyordum. Sonra birgün doktorum meme başı çatlağı için e vitamini kapsülünü patlatıp sürmemi önermişti aklıma geldi( bu arada meme çatlağından da çok çektim) sonuçta bu da çatlaktı denedim birkaç uygulamadan sonra rahatladım. Yavaş yavaş azalarak da geçti bitti çok şükür.
Cevaplamak için Üye ol