desteksiz oturamama ve nörolojik muayene

bade02 soruyor: 4

oglum 14 aylik, ancak prematüre dogdugu icin duzeltilmis haliyle 12 aylik. halen desteksiz uzun oturamiyor, devriliyor. siralama veya yurumeyle de hic ilgisi yok. ama algısı ve sosyal iletişimi süper. nörolojik muayeneye gittik ve beyin emari istediler. yarin cektirecegim.


hem emar surecinden (premature doneminde 5 hafta yogun bakimda kaldigimiz icin hem onda hem bende travmasi devam ediyor) hem de sonuçlarından korkuyorum.

benzer şeyler yaşayan birileri varsa en azından  tecrübelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim. tesekkürler

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


bade02

cok tesekkurler ilginize ve iyi dileklerinize.


selin_han

geçmiş olsun beril hanım, bence aynı durumda olduğunu düşündüğünüz kişiler bulmaya çalışmayın, çünkü beyinde oluşan olay herkeste, her bünyede  farklı seyreder. Y ad size aynı gibi görünse de altta yatan neden ve seyir farklı olabilir. Bu nedenle boşu boşuna moral bozukluğu  bile yaşayabilirsiniz. Sizin yerinizde olsam  nerede oturuyorsunuz bilmiyorum ama iyi bir nörolog bulurdum ve gerekirse de rehabilitasyon alırdım. Durumu mu da kimseyle kıyaslayıp moralimi bozmazdım. 


GOGO05

moralinizi bozmayın her çocuk aynı zamanda oturup yürüyecek diye bir kaide yok her çocuğun gelişimi farklıdır kilosu nasıl bilmiyorum ama kilolu olduğundan belki öyledir bilemezsiniz o yüzden pozitif düşünün bende emar çektirmek zorunda kaldım maalesef sıkıntılı ve gergin bir süreç ama inşallah bir an önce sizde atlatırsınız bu süreci dualarımız sizinle geçmiş olsun sonuçtan haberdar ederseniz sevinirim


babu

Mr kismindan korkmayin. Cocugunuzu uyutacaklar, zaten o hicbir seyin farkinda olmayacak. Su soruda detayli bilgiler konusulmustu mr'la ilgili: http://www.nurturia.com.tr/questions/2f4734b3-4886-445d-9436-a01700b5272e/1/beyin-emari

Umarim cok cok rahatlatici sonuclar alirsiniz. Simdiden gecmis olsun.Cevaplamak için Üye ol