BEŞİK

kuzey_mania soruyor: 10

Fiyatı 299 ,15 tl de kargosu var gittigidiyora buldum satıcı izmirde toptan fiyatı oldugunu iddia ediyor perakende satış fiyatı 500 tl miş.İlk 6 ay böyle bi şey kullansam sonra oda alsam diye planlıyorum ama sizler ne dersiniz?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


MineAda

Bence elle tutup gözle görmeden bebek ürünü almamak lazım.  Belki kalitesinden memnun olmayıp kullanmazsan. Paranda boşa gitmesin derim ben


GulcanDeniz

Bence de bu kadar para çok. Bu paraya ahşap beşiklerden almak mümkün. Joker'den ya da Mothercare'den... Hem de görerek, sağını solunu inceleyerek alırsınız


Yasemina

Ben kızım icin bunu kullanmıştım:

http://www.mothercare.com/Mothercare-Rosebud-moses-basket/dp/B0011E1O36/sr=1-5/qid=1277704807/ref=sr_1_5/279-0601435-3714561?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44361031&mcb=core

bir inceleyin derim. Kendisi hasırdan, uzerinde baslıgı var ve sallanan ayaklı veya sabit ayaklı olabiliyor.
Ayrıca Istanbul'daysanız eger ve Kozyatagı demsa outlet e gidebiliyorsanız gidin, yeni bebek yataklar4ı gelmis ve 129 TL den baslıyormus diye annem dedi. Ben bu tur bir yatak aldım ve cok da memnunum.


kselma

Merhaba MANIA,

2. resimdeki besigin aynisini kullandik dogumdan sonra. yaklasik 5 ay sonra kucuk gelmeye basladi. Gorunus olarak sık duruyor ama bebek saga sola donmeye baslayinca kullanissiz oluyor. Bir de kullanmayinca evde koyacak yer yok . Demonte olmuyor. Biz daha sonra park yataga gectik uzun sure kullanmak icin en buyuk modellerinde aldim. Park yatagi tavsiye ederim.


Ulku

6 ay kullanman imkansiz. 3 aydan sonra hareketlenmeye basliyorlar, 4.ay bitiminde kol-bacak asagi sarkiyorlar, donmekten sigamiyorlar icine.

dogrudan park yatak ya da karyola alsaniz? 4 ay icin bu parayi vermeye degmez. cadsiz

insan mutlaka böyle cicili bicili şeyler istiyor, böylece kanıp aldanıyor. biz bir arkadaşımızdan böyle bir beşik alıp kullanmıştık, 3,5 ay kullanabilmiştik, yalnız Ayaz iri bir bebekti. sonra da odasında yatırmaya başladım ben. ama bizim odada yatırma ihtimalim için de bir park yatak almıştım. park yataklar çok kullanışlı. hem demonte edilebiliyor, hem de altını alçaltabildiğin için uzun süre kullanılabiliyor. şuanda hala bizim odada iş yaparken güvenli olduğu için Ayaz'ı içine koyabiliyorum. ayrıca tatile gittiğimizde de yanımızda götürebiliriz rahatlıkla. benim gibi bir arkadaşından bulabilirsen, böyle birşey kullan tabii ama kendin alacaksan hiç tavsiye etmem. çünkü görüntüsü güzel, kullanımı çok kısa süre, sonra da evde koyabilecek yer arayıp duracaksın.
bebek odasını da bebeği yatırmayı düşündükten iki ay kadar önce almanızı tavsiye ederim. kokusu ancak çıkıyor. yalnız sonlara doğru bir arkadaşım dolapların içine vanilya koymamı önermişti, bu şekilde koku da bitmişti. tavsiye ederim.. sevgiler..

not: illa da almak istersen -annelerin böyle takıtıları olabiliyor, annedir hakkıdır bence- bunlar epey pahalıymış. gerçekten de mothercare de bile daha ucuzunu bulabilirsin..


aytude

benim oğlum da 1.5 ay yatabildi böyle bir sepette (mothercare-moses basket almıştım). kollarını açarak, sırt üstü yatmayı sevdiği için sepet uzun ömürlü olmadı. 1.5 ay sonra park yatağa geçtik, rahat etti yavrum. Ben de 3-4 ay kullanırım sanmıştım. Bir de cocugun boyu da önemli, uzun olacağını tahmin etmediğimiz için bilemedik sepetin kısa ve dar geleceğini. Park yatağı tavsiye ederim.


iptal_uye

merhaba,

ben beşik de almadım, park yatak da. ilk yatağı karyolası oldu. aytudenin dediği gibi benim kuzu da yaklaşık bir ay öncesine kadar sırtüstü ve kollarını açarak uyuyordu. senin bebişin de böyle uyursa çok az kullanırsın.

misafirlikte park yatak deneyimimiz oldu, oldukça rahat olduğuna karar verdim.tugbaunal

bende br türlü karar veremiyorum park yataklar çok kullanışlı, ama büyük ahşap beşikler de var kullanışlı olan. sepetverse çok şirin ama kullanışsız sanıyorum ki.. karar vermek zor ama insanın aklı uygun fyatlı ve kullanışlı olması sebebiyle park yatağa kayyor hep..


Betul_Emre

bizde ikea'dan bebek odası almayı düşünüyoruz ama yeni doğduğundan bebek odasında değilde yanımızda yatması durumu oluştuğundan bir beşik almak durumundayız gibi gözüküyor.. tavsiyesi olan varmı.? alırsak ne kadar yatar minik beşikten daha sonra odasındaki byük beşiğe ne zaman geçirmek lazım?


Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Burun tikanikligi 2

Doğum öncesi süt arttırıcı 5

Uykuya dalma problemi 11

2ay 10 gunluk bebek 12

berilimmmm
Son: Berilimmmm,