ikizlerle baş etmek neden bu kadar zor :(

fatmacansarisac soruyor: 2

11 aylık ikizlerim var ve ben gerçekten ev iş çocuklar derken uyumayı unuttum. ilk doğdukları zamanlarını özlüyorum evimin içerisi tamamen bir barikat deposu gibi. asla tamamen toplu olmayan, asla istediğimiz yemekleri yiyemediğimiz, rahat rahat çay içemediğimiz, "çocuklar sakinken hemen atıştıralım da doyalım" diyerek girdiğimiz bir mutfağa sahip bir eve sahibim. başından geçmiş olan varmı böyle dönemlerin yoksa bütünüyle benim beceriksizliğim mi merak ediyorum?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


acganne

ben ikiz annesi değilim yani kader mahkumu değil kasten bu hayatı seçmiş bir anneyim iki bebeğim arasında 17 ay var ama kendimi ikiz annesi gibi görmeye başladım çünkü küçük büyüdükçe büyük büyümüyor ve ortada buluştular ve beni hala yoran ilk olan oğlum yani herşey problem tuvalete gitmek, uykuya gitmek, okula gitmek herşey ama herşey problem çalışıyorum ve akşam olunca eve gidiceğim için bunalıma giriyorum. Babaları 19:00 da değilde 19:05 de geldiyse waaay haline bide ona kızıyorum ve herkese kızıyorum önce kendime tabi çocuklarıma allah uzun sağlıklı mutlu huzurlu ömür versin ama hiç bir şey beni iki çocuk anneliği kadar zorlamadı. Eğer bir insan kendine düşkün bir tipse keyşf ehliyse tek çocuk kafidir.  Ama kader bizede bunu verdiyse bu duruma uygun çözümler bulmak lazım ben yatılı bakıcı denedim ama maalesef gidiyorlar. Gündüzlü küçüğüme bakan bir bayan var yemeği, ütüyüde canı isterse yapıyor ev düzeni aramıyorum misafirde beni olduğum şeklimle kabul etsin ben evinde iki bebeği olan duş banyo gibi ihtiyaçlarını öğle tatillerinde halletmeye çalışan karı koca hayatı neredeyse tamamen bitmiş uykuya hasret  psikolojisi diplerde bir anneyim bu halimle yanımda olmak isteyen olur olmayanada zaten ihtiyacım yok . Size de tek tavsiyem önce çocuklarla ilgilenin gerisini de beklemeyin ben böyle yapmaya çalışıyorum ve diyorumki this will also pass. Bu da gelir bu da geçerr


pegy

17 aylık oğlu var ve 16 haftalık ikizlere hamileyim nasıl olucak bilmiyorum ama tek korkum oğlumu ihmal etmek diğer yaşayacağım zorlukları hayal bile edemiyorum.
Cevaplamak için Üye ol