Devlet okulunda sınıf değişikliği

rosemary77 soruyor: 6

Merhaba Arkadaşlar,

Kızım 1. sınıfda kolejdeydi.Memnun kalmadığımız için devlet okuluna geçirdik 2. sınıfta..Burda da öğretmen ve arkadaşlarına alışamadı😔Çok mutsuz geliyor.Sınıf değişikliği düşünüyoruz.Sınıf değiştiren var mı?Varsa nasıl oluyor?Bilgi verebilirseniz sevinirim.Teşekkür ederim.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Ebru_A

Devlet okulunda sınıf değiştirmek okul değiştirmekten daha zor oluyor, yönetim sıcak bakmıyor. Müdürle gidip bir konuşun yine de.


GulcanDeniz

Eğer öğretmenden yana somut bir memnuniyetsizliğiniz yoksa, biraz zaman tanımak iyi olabilir. Ama yine de öğretmeniyle yeni okuluna alışma sürecine dair konuşup, ona göre aksiyon alabilirsiniz.

Arkadaşlarıyla kaynaşması için de okul dışı buluşmalar ayarlarlarsınız, süreci kolaylaştırabilirsiniz. Hem kendi deneyimimden hem de etrafımdan gördüğüm kadarıyla, bu oldukça işe yarayan bir yöntem. Sınıf değiştirseniz de oradaki çocuklara hemen alışacağının garantisi yok çünkü. 


rosemary77

Teşekkür ederim.Rapor alırsak ve dilekce verirsek olabiliyormuş.Müdürün insiyatifine de bağlı malesef..


rosemary77

gulcandeniz evet bizde öyle düşündük.Dönem sonuna kadar bekleyeceğiz ama öğretmeniylede ilgili bazı problem var.Öğretmen bizim için çok önemliydi.


GulcanDeniz

İlkokulda öğretmen çok önemli gerçekten. Umarım kızınızın severek gideceği bir öğretmen bulup,  kolayca değiştirebilirsiniz.


rosemary77

Çok teşekkür ederim gulcandeniz.😊Malesef sınıf değişimi müdürün insiyatifine kalmış.Okul arayaşına girdik.Cevaplamak için Üye ol