Demir ve vitamin

tweety26 soruyor: 7

Doktor bebeğime ferrum Demir şurubu ve provit vitamin şurubu verdi sizce kullanmalimiyim,iştah falan acarmi,kanda Demir'i eksik çıktı hadi Demir ondan ama vitamin şurubu hakkında ne dersiniz.zaten mamadada bir dolu vitamin var cok gelmezmi,Demir şurubuna ne kadar devam etcez.siz veriyormusunuz

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


septik

Demir damlasını kesinlikle kullanmanız gerekiyor.Tahlil sonucunda kansızlık çıkmasa bile kullanılıyor.Şimdilik aksi olmadıkça 1 yaşına kadar kesin kullanılacak. Provit ise kilo artış olarak biraz eksik görüldüyse yada mevsim itibariyle hastalanmasın(grip,nezle,bronşit)diye verilmiş olabilir.Provit kullanmadım ama demir damlası iştah açmıyor.


fatos66

merhaba aynı şurup ve vitamini bende oğlumda kullandım, (oğlum baya bi toplu olduğu halde).
İkiside 1 yaşına kadar kullanılıyor,vitamin eksikliği olsun veya olmasın. Bunlar bebişlerimizin hayatındaki temel taşlar oluyor. o yüzden 1 yaşına kadar beslenmesine çok dikkat etmemiz gerekiyor, ilerki yaşlarında vitamin eksikliği olmasın diye (inşallah olmaz;))
vitamin şurubuda pek iştah açıyor diyemem, bizde olmadı.


tweety26

Yalnız bendekiler şurup damla değil bir kasık denmiş ikisindende sizde öylemi verdiniz,içindeki su ölçek kasikla


septik

Bizdeki demir ilacı damla şeklinde.Günde 4 damla kullanıyoruz.


nisa06

damlalar çocuğun kilosuyla orantılı kullanılıyor.8kg ise 8 damla,9kg ise 9 damla gibi.


septik

Evet kilosuna göre kullanılıyor ama dr umuz yapılan test sonucunda kansızlık çıkmayınca, şimdilik 4damla yeterli dedi.Demir depolarını çok doldurmanın anlamı yokmuş.Sanırım çocuktan çocuğa değişiyor miktar.


tweety26

Demir ve proviti ardarda verdim ama acaba ikisini aynı anda vermemin bir sakıncası olurmuCevaplamak için Üye ol