Derin dondurucu önerisi

gulcinozden soruyor: 10

artık bi derin dondurucu almamız şart oldu.kiracıyım ve şu an oturduğum evin mutfağı her tip derin dondurucuyu koymam için müsait ama ben karar veremiyorum.200 lt kapasiteli sandık tipi veya 6 çekmeceli dondurucu almak var aklımda.önerileriniz nelerdir?
markada söylerseniz daha memnun olurum

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


suebelize

merhaba.. bende bu ikilemde kalmıştım.. önceki evim daha genişti sandık tipini o yüzden çok istemiştim ama her ne olduysa bi sorun oldu ve alamadım sandık tipini vestelin sonn derece kıytırık bi mini buzdolabı tipi olan dondurucusunu aldık... ve ilginçtir gaytte yeterli oldu.. artı bende kiracıyım ve taşındığım evde eğer sandık tipini alsaymışım koyacak yer yokmuş... iyide denk gelmiş.. işimide gördü şükür....tip olarak aşırı depolama yapmayacaksanız belki doldururum mantığıyla sandık tipi almamanızı önerir ,mini dolap tipini  tavsiye ederim ama daha iyi bir marka bakabilirsiniz çünkü dış kapaklar sarardı filan gören 15 yıllık sanır feci kalitesiz bir imalat......


aytul79

uğur derin dondurucunun sandık tipini tavsiye ederim. benim gibi hemen her ürünü donduran bir tipseniz kesinlikle işinizi kolaylaştıracaktır. malum çalışan anneler için çok ideal bir kurtarıcı. şu an çat kapı 20-30 kişilik misafirim gelse rahatlıkla ağırlayabilecek kadar hazır gıdam var dondurucuda. ihtiyacınıza göre lt.sine karar verebilirsiniz. fakat hangi marka alırsanız alın a+ sınıfı tercih etmenizi öneririm. zira enerjiyi tasarruflu kullanmak gerekiyor. birde bu ürünleri muhafaza etmek için ben tupper ürünlerini kullanıyorum. güzel bir ikili şeklinde devam ediyoruz hayatımıza :)


mert_mert

annemde uğurun küçük boy olanı var üstten açmalı şeklinde fakat annem pek memnun değil.dolapdan ziyade kullanım açısından zorlandığını belirtiyor mesela içinde sepeti var doldurunca ağırlaşıyor altlardan bişi alsan bayağı boşalt boşalt tekrar doldur birde etler yapışıyor.hep dediği keşke çekmeceli alsaydım böyle sandık tarzı çok zor der.ben daha büyük bir eve geçince aklımdaki fikir ikinci bir dolap almak ama derin dondurucu kısmı büyükçee olan..


sayna

biz arçelik çekmeceli aldık 1 ay oluyor.şu an memnunuz. doldur boşalt zor olacağı ve aradıklarına rahat ulaşamayacağın için sandık tipi değil de çekmeceli tercih ettik. evimizin koridoruna da sığdı.


Aysegul_

electrolux 3 çekmeceli tezgahaltı derin dondurucu aldık. ort 100 lt kapasiteli. 90 civarı da buzdolabının üstündeki dondurucu kısmı var. 200 lt bana yetiyor şu an için.

ben sandık tipi kullanışlı bulmuyorum. düzen sağlamak ve alttakilere ulaşmanın zorluğu açısından. kapaklı olanlar var bir de yine tezgahaltı 3 kapaklı modeller.  onlarda da yine arkada kalanlara ulaşmak için öne yerleştirdiklerinizi boşaltmak gerekiyor filan. bence çekmeceli tipler düzenli olması açısından en iyisi.

çok kullanacağınızı düşünüyorsanız ve buzdolabınızın dondurucu kısmı yoksa 5 6 çekmeceli olanlardan (200 lt.lik) tavsiye ederim. electrolux de tavsiye ederim. arçeliğe vs göre çok daha kaliteli ve uzun ömürlü. 

bir de no frost olan ve olmayanlar var. nofrost buz yapmıyormuş. tezgahaltı modellerde nofrost yok. birkaç ayda bir boşaltılıp buz çözdürme öneriliyor, ancak ben satın alırken bu konuyu konuştuğumda yeni modellerde tezgah altı da olsa kolay kolay buzlanma olmadığını, böyle bir şey için çok uzun süre kapısının açık kalması veya çok sık açıp kapatılması gerektiğini söylediler. 3 4 ay oldu biz alalı. gerçekten de en ufak bir buzlanma durumu yok şu anda.EDAVOLKAN

marka olarak uğur bana kalırsa bu işin duayeni.başka markaya hiç düşünmeyin derim adamların işi derin dondurucu üretmek.çekmecelimi  yoksa sandık tipimi derseniz onu sizin ihtiyacınız belirleyecek .ben sandık tipi kullanıyorum çokta memnunum dolap tipi olanların iç hacmi çekmecelerin yer tutmasından ötürü biraz az oluyor ama sandık tipine istediğin kadar doldur.


Burcu_Kaan

ben daha yeni aldım,bosh marka ve 7 çekmeceli olanlardan.çekmecelinin çok daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum.sandık tiplerinin içinden birşey almak daha zor,alttan bir şey almak istediğinde sıkıntılı.bende oldukça araştırmıştım alırken ve çekmeceli almaya karar verdim.çok memnunun


gulos10

Gülçin Hanım merhabalar.

Yaklaşık 3 aydır Uğur Derin Dondurucu kullanıyorum. Çok düşük enerji harcıyor. Hem doğaya hem de cebimize yaradı. Mutfağınıza uygun olarak UCF 250 önerebilirim. Bence siz de memnun kalacaksınız :)ferhunde79

Ben de arçelik var, annem çekmeceli aldığı için onunkini almıştım :) Bebek olunca ihtiyaç duydum, şimdiden vişneler vb. koydum :) oğluşuma kaynatıp suyunu içiriyorum pekmezle karıştırıp bu arada tavsiye ederim. 

Tek sıkıntısı biraz karışık oluyor altlarda vb. kalıyor ama çok da dert değil kiracıysanız işinizi görecek sandık tipi bir şey alın derim. 


bencerenyazici

derin dondurucunun bozulmaması, iç hacminin geniş olması falan hep önemli işte. henüz nişanlanmış biri olarak evime bir tane almak istiyorum :) ve bu yüzden bir sürü araştırma yapıyorum. aklımdan uğur geçiyordu benim de. enerji tasarrufu sağlayan boy boy ürünleri var ve baya da ekonomi yaptırıyormuş. bir de iç aksamları önemli diyorlar çok. parça bozuldu mu değiştirmek zorunda kalınabiliyormuş direk, benim uğurun doğru dürüst problem çıkarmadığını öğrendim. öneririm alacaklara da.Cevaplamak için Üye ol