Parke üzerinde emekleme inadı

Sanemm soruyor: 5

Bebeğim sürünür şeklinde emeklemeye yeni başladı, halının dışına çıkmasın diye, etrafını kanepeyle/yastıkla çevirmiştim ancak bizikisi fazla özgürlüğüne düşkün olunca kıyamet koptu. Bebeğimi de anlıyorum, merak duygusuyla etrafı keşfetmek isterken kapana kısılmış gibi hissediyor.

Ancak emeklemenin başında olduğundan sürünerek ilerliyor, halının üzerinden parkeye çıktığında da üşütür/romatizma başlangıcı olur diye endişe ediyorum. Parkede hızlı ilerlediğinden halıyı da istemiyor var mı fikri olan. Yada içimi rahatlatacak olan (Bişey olmaz bizimkisisi de öyleydi, üşütmez gibisinden)...

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


sunny

Bence bırakın keşfetsin , 2 kat eşofman giydirin, özgürce dolaşsın. Sağlığını düşüneyim derken keşfetme duygusunu törpülemeyin derim , hatta teşvik edin, yardımcı olun ona


My_LadyBird


benimde kızım inatla parkeye gidip birde güzel yalıyor :) bende artık bıraktım onu halı üzerine çekmeyi. keşfetsin bakalım :)


gokalpileseyrialem

negüzel günlermiş :) nekadar çabuk büyüyorlar zamanlarınızı dolu dolu yaşayın. Parke sanırım o soğuk hissi ile onlara daha keyifli geliyor bende bir türlü önünü alamadım. Okuduklarım bir kısım annenin daha kalın giydirdiğini,bir kısmınında doğal haliyle bıraktığı şeklinde haliyle anneler ikiye bölünmüş. Benimse ne göğsünün üşümesine gönlüm razı oldu ne de daha fazla giydirip terlemesine. Küçülen uyku tulumunun birini göğüs ebatlarında kare şeklinde kesip omuz başlarından birer tane, sağ ve sol bel taraflarından ikişer tane kalın kurdela kesip kendimce göğüslük yapmıştım. Ben ve zihnisinir projelerim işte :)
Hamilelik annelik ve bebek bakımı ile ilgili tecrübelerimi paylaştığım bir blogum var.
İşte benim paket oğlum :)
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2011/02/6-aylk-bebek-gelisimi-2.html


sedaozkan

Yasaklar tatlıdır, bırakın emeklesin. Bu onun en doğal hakkı.


TATLI_CADI

engellemek mümkün değil kedi gibi pırtıyor sağa sola:)kilotlu çorap yahut örgü pantolon giydiriyorum ben.
Cevaplamak için Üye ol