Kan Tahlili (Hemogram) nasıl yorumlanır??

nurturia soruyor: 6

Üye kendi isteğiyle Nurturia hesabını kapatmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Saduman

öncelikle geçmiş olsun,dilerim önemli bir durum değildir.bu gece uykusuz kalmayın derim. size muhtaç bir ufaklık var,zinde ve dinç olmalısınız.
çocuklar hastalanmasın,şekerde yiyebilsinler....


EsraEA

Gecmis olsun.
Sonuclari ogrenebildin mi?
Tahminim anemiyi gosteren degerler olduğu yönünde. Talasemi gibi birseyden suphelenmiştir belki diyorum.


hande

Ohhh çok şükür birşey çıkmamış. geçmiş olsun.

Türkiye hastanelerinde sağlık personeli insanları sakinleştireceğine panik yapıyorlar. birşeyden emin değilsen saçmalama ve sus değilmi.

bizimde Can 1,5 aylıkken ağlarken morarıyor ve nefessiz kalıyor olmasından dolayı sağlık ocağında çocuğunuzun kalbi delik olabilir veya aşırı kansızlık çekiyor olabilir demişlerdi de oracıkta yığılı vericektim. Tek başımaydım ve neredeyse yürüyemiyordum. Hemen doktorumuzu aradım ozaman henüz Can'ı hiç görmemişti. Güldü ve "eğer kalbi delik olsaydı hastanede farkederlerdi. kansızlıkta 4 aydan önce görünmez. hiç birşeyi yoktur. sadece biraz sinirli bir bebek okadar, sen bir ara bana getir ben bi mıncıklarım onu için rahat etmezse demişti:)" 

Neyseki şu andaki doktorumuz çok sakin birisi. ilk başlarda Can'ın kafasının aşırı iri oluşu ve çok hızla büyümeye devam etmesinden ilk önce şüphelenmiş bazı problemlerden, ama aylarca bize hiç birşey söylemedi. birşey olmadığından emin olunca şakayla karışık "kafasının içinde neyseki beyin varmış" diye eski tereddütünü dile getirmişti. iyikide söylememişti şüphesini. eğer ufacık birşey söyleseydi belki boşu boşuna birsürü tahlil yaptıracak aylarcada çıldıracaktık.

geçmiş olsun yeniden. Soğuk algınlığına şükretmişsinizdir.


Sem

arkadaşlar, bu tür olumsuz paylaşımlardan pek hoşlanmasamda aynı hastane grubunun istanbuldaki bir hastanesinde benzer bir olay yaşadım ve sorunu kendilerine iki defa yazılı olarak dahi  iletmeme rağmen yanlışlık sebebi ile bir özür bile dilemdiler. Üç gün boyunca perişan oldum. Kızımın rutin 6. ay kontrolünde doktor idrar ve kan tahlili yaptırmamızı istedi. İdrar  tahlilinde yüksek oranda lökosit çıktı, ancak kızımda enfeksiyona işaret eden hiçbir anormallik ateş v.s.yoktu. Doktor başka tahlillerde istedi ve hemen antibiyotik tedavisine başlayalım dedi. 2. istenen tahlilleri evimizin yakınında  başka bir yerde yaptırmaya gittiğimde diğer tahlilleri yaparken idrar tahliline de tekrar baktırdım. herşey normal çıktı. Bu defa hangisine inancağımı bilemediğimden 3. bir labratuvarda tekrar ettirdim ve yine temiz çıktı.Tabi bu arada kız bebeklerden tahlil için idrar almak çok kolay değil, üç gün boyunca idrar örneği almak için yapıştırdığım poşetler bebekte pişik yaptı bu da işin cabası ama duyduğumuz üzüntü ve endişe tarif edilemez zira çıkan sonuç farkı 1/100 idi. Umarım bu tür yersiz üzüntüleri kimseler yaşamaz  ve bu sorunları çözmek için bir şey yaparlar...


YesilAnne

peyibal çok geçmiş olsun. çok şükür sonuçlar yanlışmış.


hande

3 günlük yüksek ateşin bitiminde döküntüler olduysa muhtemelen 6. hastalıktır. o değilsede virütik hafif hastalıklardan birisiyle karşı karşıyasınızdır büyük olasılıkla endişe etme hepsi geçecek şu kışıda bir atlatsaydık.Cevaplamak için Üye ol