Benim durumumda hangi pompa? Elektrikli mi manuel mi?

ozlemdevrim soruyor: 10

Arda 4 aylık oldu..Bu ay emmede sorun yaşamaya başladık..Emmek istemiyor, ben de uykuya dalarken emzirdim, bu şekilde ancak 400 gr almış..Özetle doktorum avent manuel pompa almamı ve o emdikten sonra kalanını sağıp vermemi önerdi..Bu iş için manuel yeterli mi yoksa elektrikli mi tercih etmeliyim?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


fistikcik

Merhaba,
Biz de 4 aylık olunc memeyi reddetme durumu yaşadık. 6. aya kadar sürdü, sonra neyse ki çözüldü. Bizim durumumuzda sorun süt akışının fazla hızlı olması idi. Ancak memeyi reddetmenin çok çeşitli sebepleri var.

Şu sayfadaki cevabıma bir göz atarsanız olası sebepler ve çözüm önerilerini görebilirsiniz.

http://www.nurturia.com.tr/questions/338bdc08-9ca3-4986-a695-9fc0017368a4/1/bebegim-emmeyi-reddediyor-%28

Bazen demir damlası kullanımı sonucu da böyle bir tepki gelişebiliyor. Her durumda çözüm için yapılacak çok şey var, anne için zor bir süreç ama pes etmeyin.

Elektrikli bir pompa manuel pompaya kıyasla çok daha etkin sağar. Manuel pompa günde bir defa, ayda yılda bir sağacaksanız belki yardımcı olabilir, ama sizin durumunuzda elektrikli daha isabetli. 

Avent çok iyi bir marka. Ama başka iyi markalar da mevcut. Medela ve Ameda'yı da değerlendirin. Biz Ameda kullanıyoruz ve memmunuz.
ipekkusgoz

Bence eğer işe dönme durumunuz yoksa yani sadece evde sağacaksanız manuel pompa derim.Ben de işe başlamadan önce aldığım ve fazla sütümü sağdığım lansinoh manuel pompamı sırf işe başlayınca zamansızlık sorunundan değiştirmek zorunda kaldım. Yani o da duruyor ama mecburen iş yerinde amedayı kullanıyorum. Hatta çok direnmiştim başta elektrikliye geçmiycem diye çünkü gayet memnundum mauelden daha hızlı sağabiliyorsunuz. Ama dediğim gibi iş yerindeki zaman sorunu ve o kadar kısa zamanda çok fazla yüklendiğiniz için ellerimin ağrıması sebebiyle mecbur kaldım. Ama amedan da memnunum o ayrı.


urasbebek

doktorun manuel dediyse onla dene ama elektirikli pompalar daha pratik bide avent süt toplamak için gögse yerleştirilen ped gibi plastik bi ürünü var onu dene ben elektirikli pompa aldım ama inan o ürün sayesinde bi iki kez anca kullandım ucuz bi ürün ben 17 tl ye falan almıştım  bukadar süt toplayabilecegimde  aklıma gelmezdi bence dene. emmek istememesinin sebebi parfüm kullanmaya başladınsa o olabilir bebekler kokuyla anneyi tanır unutma:)


ozlemdevrim

Büyük oğlumda medela kullandım..Bir arkadaşımdan ödünç almıştım ama bozuldu, şu anda çok iyi çalışmıyor. Fakat çok ses çıkarıyordu...Barışı uyandıracak diye endişeyle sağardım hep...O nedenle elektrikli olacaksa da sessiz olsun istiyorum...Hangisi sessiz acaba?


ozlemdevrim

urasbebek :=) evde iki bebeyle paçozun önde gideniyim valla :) Parfüm falan anca kırk yılda bir :))

Bir de şu bahsettiğin süt toplama aparatını pek anlayamadı uykusuz beynim :)) Bir link vs var mısır paylaşabileceğin?ozlemdevrim

mısır değil tabi mı :))


urasbebek

istedigin mısır olsun patlatırım ben sana:) bende aynen pasaklılıkta senden geri kalmam :)dedigim aparatı avetin sayfasına gir göreceksin ben buzluta onun sayesinde baya stok yaptım valla


tiara

benim oğlumda da oluyordu o aylarda ara ara, 'memeye küsme' atakları. gezerek emzirme, şarkı söyleyerek emzirme, çıplakken emzirme işe yarardı hep. bir kaç gün sürüp geçerdi. bir kaç ay içinde tamamen kayboldu o küsmeler. süt sağma makinesine gelince.. bebek 2 yaşına gelmeden işe başlayacaksanız elektrikli pompa almakta fayda var, avent'in elektrikli pompası hem manuel hem elektrikli kullanılabiliyor, iyi bir pompa gerçekten, tavsiye ederim. umarım arda memeyle en kısa zamanda barışır :}oykm_08

merhaba ben de yakında işe başlayacağım, şimdiye kadar manuel sağdım işe başlamadan elektrikli düşünüyorum ama hiç kullanmadım.Kızımı kontrole götürdüğümde emzirme odasında hastane tipi kullandım birkaç kez manuele göre baya fark ediyor ben de elektrikli almak ve hastane tipi kiralamak arasında kararsızım. hastane tipi olanlar boyut itibariyle taşıma ve yer sıkıntısı yaratır mı bilmiyorum, elektrikli olanlar ise ses yapıyomuş ve zaten işe başlayınca yorgunluktan birazcık azalacak olan sütümün elektrikli ile verimi düşer mi acaba? 


oykm_08

özlemdevrim bence ilk kez alacaksanız direk elektrikli almanızı tavsiye ederim..Cevaplamak için Üye ol