7 aylık bebeğe ceviz verilebilir mi

ankaanka soruyor: 10

oğlum 7 aylık muzun içine 1 cevizi rendeleyerek veriyorum bi zararı olur mu biraz taneli oluyor ama yiyor

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


Bsk

Bizim doktorumuz vermeyin demisti. Olur da bogazina kacarsa, oraya takilabilir. Takildigi da anslailamayabilir, ornegin devamli oksuruge neden olabilir ama bunun nedeni baska yerde aranip uzun sure ugrasilabilir. Sonunda bulundugunda ameliyat sartlarinda cikarilmasi gerekebilir falan diye bir senaryo cizmisti, o yuzden ben hala vermiyorum.


zuhreninkuzusu_kerem

ben cam rendede rendeleyip veriyordum iyice küçüldükten soran sorun olmaz heralde


bellroad

sarımsak rendesi ile rendeleyip veriyorum. alerji yapmadıysa bence verilir incecik rendeleyerek tabii..


santaluz

kaşıkla ezip vermiştim. günlük taze kırmak önemli. ve tabii denemek gerek alerji durumunu.


chroma

Bellroad gibi ben de rendeleyerek koyuyorum meyvesine. Alerjik bir durum yoksa verilebilir günde 1-2 ceviz.nilayy

Bal ve Ceviz alerjik maddeler olması sebebiyle 1 yaş altında bazı çocuklarda ölüme varabilen alerjik reaksiyonlar yaratabiliyormuş, bu yüzden benim doktorum bu açıklamayı yaparak kesinklikle vermemizi yasaklamıştı.


Kozzy

ben cevızler blenderdan gecırıp tamamen toz halıne getırdıkten sonra aksam yatmadan once muhallebı ıcerısıne karıştırıyordum o donemde.


hamdusena

bende ezip veriyordum siz emziriyrsanız mutlaka sizde hergün yeyin ona zaten geçer faydası ben öyle yaptım bir yaşına kadar mutlaka hergün iki tane yedim

zaten daha küçk minik bir parça bile verseniz ona iyi gelir ben hurmada minik doğrayıp vermeye başlamıştım badem ezip biraz irmik katıp veriyordum onlara tabi pişiriyordum irmikle birazda pekmez katıp kitara

bende 6.aydan sonra 1 tam cevizi küçük rendeyle iyice ufalana kadar rendeleyip peynirinin içine karıştırıp verdim. alerji yapmadığı için devam ettim. çok taneli olmasın bence. Allah korusun boğazına takabilir. henüz dişi var mı bilmiyorum ama parçalamakta zorlanabilir. 


arzuderin

robottan geçirip akşam muhallebisine 1 tatlı kaşığı veriyorum hiç sorun olmuyor..Cevaplamak için Üye ol