çocuklar için ingilizce kursu-istanbul anadolu

ankarali34 soruyor: 3

Oğlum seneye 1.sınıfa başlayacak. Kolej istiyordum ama iyi kolejlerin 30.000 i aşan fiyatlarından dolayı vazgeçtim, diğer kolejlere de sırf adı kolej diye vermek istemiyorum.

Çocuklar için (okuma yazma bilmeyenlerden bahsediyorum) ingilizce kursları olduğunu bilmiyordum. yeni öğrendim. 

2 kursla görüştüm hem bilgilerini yazayım, hem de sizin bildiğiniz varsa yorumlarınızı tavsiyelerinizi alayım istedim.

1- Revolution English Maltepe- kreş sınıfı 2017 eylül-2018 mayıs arası 1500 tl (3-6 yaş oluyor)

haftada 1 gün 3 ders, 6-8 kişilik sınıflar 

bu gruba kalan 3 ay için (Mart-Nisan-Mayıs) 600 tl dediler, 500 tlye denemek için kaydettirdim.

ilkokul sınıfı 2017 eylül- 2018 mayıs arası 1 gün olan 1800 tl, 2 gün olan 3000 tl 

fiyatlarda indirim yapıyorlar. zaten kursa başlayınca öğrencimiz olacağınız için otomatik %20 indirim olacak dediler. 11 martta başlayacak oğlum.

Butik bir kurs, 5 katlı binanın 1 katı kendilerinin, sakin sessiz bir yer.

2- English Time-Maltepe

Bu yıl 14-15 kişilik sınıflar yapmışlar, ama gelecek dönem yarıya indireceğiz diyorlar. Eylül 2017-Mayıs 2018 1 günlük 3 derslik kurs-2000 tl

3 saatin sonunda her hafta ücretsiz 1 saat drama, 1 saat de dans dersi koymuşlar.

fiyatta indirim yapmıyorlar. sadece 2-3 kişi gelirseniz %10 indirim olur dediler. ya da kardeş varsa kardeş indirimi yapıyorlarmış.

tereddüt ettiğim nokta, english time ile ilgili internette olumsuz birçok yorum var. hem eğitimin öğretmenlerin kötü olduğunu yazanlar var, hem kayıt sonrası kimsenin sizi dikkate almadığını söyleyenler var. olumlu şeyler diyenler de var elbette ama çoğu olumsuz. english time da drama ve dans da çok cazip geldi. fakat ingilizceyi öğrenemeyecekse onların da anlamı olmayacak.  tabi english time şu an kapatılan özel okullardan biriyle de ilişkiliymiş, hala ilişkisi var mı anlayamadım. kapatılmadığına göre yok mu demek oluyor acaba.

bildiğiniz başka kurs varsa bilgi verin lütfen.

bir de oğlum ingilizceye çok meraklı, o nedenle üzerine biraz fazla düşüyorum, 1.sınıfta 2 gün 3 er saat kursta sıkılır mı acaba, bilemedim, tek gün mü ayarlamalıyım sizce.

herkese şimdiden teşekkür ederim.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ankarali34

Konuyla ilgili hiç bilgisi olan yok anlaşılan :(


ayberke

Merhabalar çocuğu özel okulda okuyan bir veli olarak yazıyorum. Ana sınıfından beri koleje gidiyor.Şuan 3 sınıfız.Haftada en az bu zaman kadar 10 saatten ders gördüler.Öğreniyorlar ama öğrenmek kolay değil.Eğer süreklilik sağlayayamayacaksanız yani 1 sene gönderdiniz sonra göndermeyip sonra tekrar göndericekseniz bence paranızı havaya atarsınız aynı zamanda zamanıda. Çocuk biraz daha büyüdüğünde ders çalışma bilinci edindiğinde(3 .4 sınıf) o zaman başlarsınız.Bizlerde bile bayağı emek sarfetmek gerekiyor.Üzerine düşmek gerekiyor.O yüzden küçük yaşta bu kadar az ders saati ile heleki çocuk sınıfta oturmaktan ziyade oyun oynmayı sevdiği bir zamanda bence gereksiz.

Ben olsam göndermezdim.

Nacizane düşüncelerim.


ankarali34

Teşekkürler @ayberke, düşüncenize saygım sonsuz. haklı olabilirsiniz, hem ders saati az hem yaşı küçük. kolejler en az 10 saat veriyor, ama küçükten almaya başlamazsa sonra öğrenmesi de zor oluyor diye erken vermek istedim. Kendisi devam etmek istediği sürece ben gönderirim. Yılda 3-4 bin tl zorlamaz. oğlum yabancı dil öğrenmeye, konuşmaya çok meraklı bir de. bakalım başlayınca hoşuna gidecek mi. 1 yaşından beri kreşte ve oralarda da küçük küçük öğretiyorlar. ama benimki konuşma meraklısı. ne zaman konuşacağım deyip duruyor. :))

kolej kadar olur mu bilemem ama her gün 1 veya 2 saat (haftalık derse göre) yabancı öğretmen de giriyormuş derse. hoşuna giderse 2 günlük gruba veririm. haftada 6 saat daha etkili olur. dersler sabah olduğu için öğleden sonraları da kendimize kalır. bunaltmadan yapmaya çalışırız diye umuyorum. ama bakalım 3 aylık dönemde tepkisi nasıl olacak. mart-nisan-mayıs için kaydettirdim, duruma göre gelecek yılla ilgili kararımı vereceğim.

tekrar teşekkür ederim cevabınız için.Cevaplamak için Üye ol