Oto koltuğu maxi cosi tobi mi yoksa romer king plus mı?

sunny soruyor: 5

Bugun e- bebekte 2,5 saat dolandıktan sonra ikisini de alamadan çıktık. Romer daha güvenli geldi ama malesef arabaya uymadı bir türlü. Maxi cosy tobi modeli ise boyun kısmından şikayet olabilir gibi geldi. Sanki tam tutmuyor boyun kısmı gibi. Ayrıca malesef 2003 opel aracımızda isofix yokmuş satıcı isofix lerin emnşiyet kemerli olanlarla çok farkı olmadığını söyledi. Emniyet kemerli olanlar düzgün bağlanırsa güvenlik durumu aynıymış. Acaba isofix imiz olmadığı için mi söyledi ? Sonuçta servis isofx i araca takabiliyormuş. Kararsız kaldık çok fena.

Siz hangisini kullanıyorsunuz veya başka öneri varsa o da olabilir ?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


yaseming99

biz doğumundan itibaren maxi cosi kullanıyoruz, isofix baza aldık, ilk önce 0-13kg modelini kullandık şimdi de pearl modeline geçtik. ben çok memnunum, tavsiye ederim.


nesejoy

arabamiz isofix siz ve maxi cosi tobi kullaniyoruz. guvenlik olarak odulleri olan bir koltuk o da. 

ayrica en onemli artisi tabaninin yuksek olup cocugun daha kucukken bile disariyi gorebiliyor olmasi. Disariyi gorerek gittiginde arabada oyalamak diye bir sorun kalmiyor. 


sunny

merhaba, biz bugün romer de karar kaldık , ancak size bir sorum var. Emniyet kemerinin takılacak  koltuktan çıkan kısmı biraz uzun gibi ya da bilmiyorum bana mı öyle geldi . Bağladığımızda dolayısı ile kemerin takıldığı toka kısmı oto koltuğuna değiyor azıcık. Sizinkiler de böyle mi ? Normalde oto koltuğuna değmemesi mi lazım acaba ?

Yani iki sert yüzey birbirine değdiği için soru işareti oluştu. Satıcılar sorun olmayacağını söylediler ama bilemedim, burada römer ya da maxi cosi önemli değil, sizin koltuktan çıkan tokalar koltuğun sert bir yerine değiyor mu ?yaseming99

bilemiyorum, bizim isofix olduğu için kemer kullanmıyoruz.


sunny

kemerle bağlayan birileri umarım cevaplar bu soruyuCevaplamak için Üye ol