Dilini neden cıkarıyor ???normal mi?

zuzummm soruyor: 9

oğlum bişeye bakarken veya o an hareket eden bir nesneye vs. odaklanınca farkında oluyor mu olmuyor mu bilmiyorum ama hafifçe dilinin ucu dısarı cıkmış oluyor..

sürekli bi davranıs değil ama daldığı için mi fark etmiyor??,

normalde önemsemiyordum ama kv. neden böyle yapıyo filan dedi, sonra cocuğum öyle yaptıkca o da cek dilini filan diye parmağıyla cenesini filan oynatıyor neticede kafama soktu bunu???

endişe edecek bişey var mı sizce?
sizin cocuklarınız da bu sekilde yapmış mıydı

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


nurdans

Endişe edicek bişey yok bence , emme refleksi olabilirmi?yani sanki emer gibi yapabilir farkında olmaz ,ama daha geçen akşam misafirimin minik kızıda aynı şeyi yaptı bizimde dikkatimizi çekti ama emme refkleksi gibiydi ,yani bence hiç endişelenmeyin:)


kayaveannesi

bizimki 1 yaşında oldu,hala yapıyor bunu.. bir şeylere daldığında ya da oyuncaklarını falan incelerken hep dilinin ucu dışarıya çıkıyor.. kv.de ve babasında da varmış bu, önemsemiyorum o yüzden.. a bir de asıl bu dil çıkarma olayını 3-4 aylıkken yapmaya başlamıştı, endişelenmiştik o zaman ama, diş çıkarmaya yakın da  yapıyorlarmış bu hareketi.. nitekim 5.aya girdiğinde 2 diş birden gelmişti..


derya08

Benimde oğlum 4-5 aylık olduğu dönemlerde yapıyordu,sonra bıraktı.Belkide bir süre sonra kendiliğinden bırakır.


zuzummm

altta 2 dişi var 1 ay önce cıktı acıkcası bende önemsemiyordum hatta sanırım diş cıkarma döneminde basladı  hatta farkında bile değildim..acaba emzik  de kullanıyor ondan mıdır acaba diyorum fakat yok sadece şaşkınlaşınca ya da bişeye dikkatini verince dilinin ucu görünüyo..sonrasında hatta  kuruduğu için herhalde ağzını kapatıyor..derya08

Beni bile iş arkadaşlarım uyarırdı,bir evrak okumaya daldığımda dilimi hafif dışarı çıkarırmışım.Annemde gülerek kaç kez uyarmıştı,evde iş yaparkende çıkarırmışım.Sonra beni sürekli uyarın dedim.Bende bıraktım sanırım ya valla hiç farkında bile değilim :)


sayna

benım kızım da aynı. bırseye dıkkatını verdıgınde ya da heyecanlandıgında ,sevındıgınde dılı dışarı çıkıyor. tum duygularını agzından anlamak mumkun. oral donemde olduklarından.

bız de guluyoruz hep, sok kız dılını ıcerı,üsüyecek dıyoruz:) ama mudahale etmıyoruz. gecıcı bır donem bu. içinizi ferah tutun.


zuzummm

o zaman ellemiyim bende :) cünkü o öyle yapınca bende cenesine ağzına dokunuyordum içeri alsın diye ;)


sayna

evet evet ellemeyin:) cok mudahale edilince de daraliyor bu bebis milleti. resimdeki bebis sizinse dudaklar cok tatli, masallah:)


elizselin

Benim kızım da aynısını yapıyor ama kalıtımsal olduğunu düşünüyorum çünkü babası da aynıdır.Bir şey yaparken,yazarken dilinin ucu dışardadır hep.Endişe edilecek birsey gibi görmedim hiç.


Cevaplamak için Üye ol