tırnak yeme,tırnak kopartma nasıl unutturulur?

gokalpileseyrialem soruyor: 5

tecrübeli anneler yardımınıza ihtiyacım var.Oğlum 16 aylık ve son bir aydır tırnaklarını ısırdığını farkettim.Eli nerdeyse doğduğundan beri ağzındadır fakat emmez.Ama son dönemler önce tırnağını ısırdığını sonraki dönemlerde koparttığını gördüm :( Bugün babası onun tırnağınıda kopartmaya çalıştığını farketmiş.Daha önceki tırnak yeme ile ilgili soru ve cevapları okudum.Çoğu görmezden gelmek ve başka şeylerle meşgul etmek şeklinde cevaplanmış.Var mı bu işten farklı bir yöntemle kurtulan yardımınızı bekliyorum.Kıyamıyorum köfte parmaklardaki derin kopmuş tırnaklara :(((

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


akarsum

başıma gelmedi ama belki acı oje ile çözüm bulabilirsiniz.


akarsum

başıma gelmedi ama belki acı oje ile çözüm bulabilirsiniz.


gokalpileseyrialem

acı ojeyi dr uygun bulmadı eldiven tak diyor. nasıl takılırki bebek değil ki bu hem tutmaz hem sıcakta nasıl takılır :( ben yine de eczaneden alıyım dedim acı ojeyi hem kutusunun üzerinde 3 yaş altı için uygun değildir yazıyor hem eczacıda almamı uygun bulmadı.


Yenidenanne

Tırnak yeme, koparmayı belirli bir nedenle yapar çocuk. Örneğin, dikkatini odakladığında, endişelendiğinde ya da korktuğunda. Yaşamınızda çocuğu tedirgin edecek birşey var mı, öncelikle gözden geçirin. Aynı zamanda çocuğunuzu gözleyin, tırnaklarıyla uğraşmaya başladığında ne yapıyor, bu yaptığı şey mi onu tırnaklarına yönlendiriyor. (Benimki tv de çizgi film seyrederken yerdi.)
Bunları fark ettikten sonra dediğiniz gibi duruma göre görmezden gelin, duruma göre dikkatini başka şeye çekin dediğiniz gibi.
Nedensiz değildir tırnak yemesi, o yüzden oje gibi şeyler aramayın bence. Sizin de bulduğunuz bu yöntemleri deneyin.
Kolaylıklar,


gokalpileseyrialem

Benim de dikkatimi çekti tv de çizgi film yada reklam gibi ilgisini çok çeken bir şey olduğunda eli otomatik olarak ağzına gidiyor.2 gündür babası ile işi gücü bıraktık bütün dikkatimiz onun üzerinde el ağıza gider gitmez hemen yanında bitiyor aklını başka yöne çekmeye çalışıyoruz ama sürekli onu izlemekte çok mümkün olacak bişey değil en basiti mutfakta işim varken gözlemleyememki yok mu bu konuda deneyimi olan alternatif çözüm bulmuş annler :(Cevaplamak için Üye ol