Bakıcı için ne fiyat öneriyorsunuz?

nisanincicileri soruyor: 7

İstanbul için yarım gün bakıcıya ne fiyat önermeliyim?? sabah 9-16.00 şeklinde bir çalışma sistemi düşünüyorum. Toz alma ortalık toplama yemek ütü de dahil.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


cankush

benim yardımcım ev işleri ve çocuk bakımı yardımı için gündüzlü 6 gün geliyor. yol dahil 950 tl ödüyorum. sabah 8:30 - 9:00 arası geliyor, akşam 18:00 - 18:30 gibi çıkıyor.


yase

Selamlar,

Benim bakıcım bundan 3-4 ay evvel 1.100 alıyordu ancak zam istedi ve olumlu cevap alamayınca işten ayrıldı. Kızıma bakma ve ütü + yemek yapıyordu, temizlik yapmıyordu. Sabah 8-830 gibi gelip akşam 18:00de çıkıyordu. Talep ettiği rakam ise 1.350 idi. Ben Gayrettepede oturuyorum.

Şimdi 6,5 aylık kızını bakıcıya bırakacak olan arkadaşım ise 1.500 TL'ye sabah 7 akşam 19 olarak anlaşmış, bebek + yemek + temizlik herşey dahil. Onlar ise Ağaoğlu My World'de oturuyorlar.

Evlerin yerlerini özellikle belirttim, bu işler biraz semte göre değişiyor diye.

Bu arada bence iki rakam da oldukça yüksek ancak malesef insan çocuğunun alıştığı ve de en önemlisi güvenilir oldugunu düşündüğü birini bulunca, imkanları sonuna kadar zorluyor, karşı taraf da bunu anlayınca, istifade etmek için elinden geleni yapıyor.


angelique

Sabah 9dan aksam 5e kadar geliyor, ben isteyken cocuga bakiyor evi toparliyor, ben veya annem evdeysek cocuga biz bakiyoruz o temizlik, utu, yemek yapiyor, ayrica bir temizlikci almiyorum. 900 veriyorum ama aralikta 1000 yapacagim. Bence semte degil de kisiye gore degisiyor. Benim bu bakici saatleri az diye 900ü kabul etti. Ama ayni donemde gorustugum baska biri bu saatlere 1100 arti yol istemisti. Ayrica cam silme vs. tarzi temizlik yapamam demisti. 8:30-18:30 haftada alti gun 950 super bi fiyatmis gercekten:)


cankush

büyük bir şans eseri tanıştığım biri, herhangi bir ajansla bulmadım ve kızlarımın gerçekten teyzesi gibi, benim de ablam. bazen eşimle çıkacağımız zamanlarda akşamları da kalıyor. şanslıyım ve ben de onu hoş tutmak için elimden geleni yapıyorum :). ajans sahibi bir arkadaşımdan ben de fiyatlar almıştım, yaklaşık olarak 1000 - 1500 arası değişiyordu. eğer tavsiye ile birilerini bulabilirseniz çok daha iyi, bol şans dilerim.


nisanincicileri

teşekkürler. halen birini bulamadım...


hosgeldinbebegim

9-16 toplam 7 saat yapıyor ama yarım günden fazla...


mardou

 Öncelikle hepinize kolay gelsin,annelik zor iş .. Ben Boğaziçi Üniversitesi 1. sınıf öğrencisiyim.Özellikle haftasonları sizin evinizde çocuklarınıza bakabilrim,onun haricinde derslerim el verdiği müddetçe hafta içleri de bakabilirim.İlanımı buraya vermek ne kadar doğru oldu bilmiyorum ama umarım bana ulaşabilirsiniz.Açıkça söylemem gerekirse deneyimim yok ama 3 yaşındaki kuzenimle saatler boyu çok güzel zaman geçiriyoruz.Bu nedenle de kendime güveniyorum. 

Saygılarımla.. 
gulcesafak@gmail.comCevaplamak için Üye ol